در نامه‌ای به رئیس کل نظام پزشکی کشور مطرح شد:
در نامه اعضای مجمع عمومی و روسای نظام پزشکی‌های کشور به رئیس کل نظام پزشکی ضمن اعلام پشتیبانی از پیگیری‌های رئیس کل پیشنهاد شده است: بخشی از منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صرف کاهش هزینه کرد مردم جهت امر درمان شود.
کد خبر: ۱۰۳۶۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶ 03 April 2022

دکتر حسین کرمپور رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی هرمزگان اعلام کرد این نامه به امضاء بیش از ۲۰۰ تن از اعضاء مجمع عمومی و رؤسای نظام پزشکی‌های کشور رسیده و نویسندگان نامه ضمن حمایت از درخواست بازنگری در تعرفه خدمات درمانی و پزشکی، خواستار پیگیری مواردی توسط رئیس نظام پزشکی کشور شدند که در متن کامل نامه در ذیل به آن اشاره شده است.

جناب آقای دکتررییس زاده رییس کل محترم نظام پزشکی کشور
باسلام و احترام
ضمن تبریک سال نو اعلام پشتیبانی کامل از اقدام ارزنده شما در مورد درخواست بازنگری درتعرفه‌ی خدمات پزشکی؛ برای هرچه مستندتر ساختن موضع سازمان در این زمینه، پیگیری موارد زیر را از حضورتان خواستاریم:
همانگونه که مستحضر هستید درقانون برنامه سال۱۴۰۱ارز۴۲۰۰ تومانی حذف شده است و به زودی هزینه‌های سرسام آور ارزی و ریالی ناشی از تورم، کمر سیستم درمانی کشور را خواهد شکست.
در شرایطی که تعرفه‌ی خدمات تشخیصی-درمانی سال ۱۴۰۱با قیمت واقعی خدمات فاصله‌ی زیادی دارد، انتظار میرود بخشی از منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰تومانی صرف کاهش هزینه کرد مردم جهت امر درمان شود، و با افزایش سرانه‌ی درمان کشور، بیمه‌ها وظیفه‌ی خود (پوشش۷۰درصدی در بخش سرپایی و ۹۰درصدی دربخش بستری) را به صورت کامل به عهده گرفته و انجام بدهند.
ما امضاءکنندگان زیر، اعضاء مجمع عمومی و رؤسای نظام پزشکی‌های کشور ازحضورتان خواهشمندیم:
۱- دستور فرمایید نرخ واقعی خدمات تشخیصی-درمانی-دارویی-توانبخشی که توسط سازمان نظام پزشکی به روش کاملا علمی و بر اساس اطلاعات واقعی استخراج شده است، بر اساس قانون اعلام شود، تا مبنایی علمی و قانونی برای تعیین تعرفه فراهم آید.
۲- بر اساس قانون۷۰٪هزینه درمان در بخش سرپایی باید توسط سازمان‌های بیمه پایه تامین شود و پرداختی از جیب مردم باید به ۳۰ درصد کاهش یابد؛ درقانون بودجه امسال نیز به این سازمان‌ها اجازه داده شده که فاصله تعرفه دولتی و خصوصی را پوشش دهند. از سیاستگذاران کشور بخواهید بخشی از درآمد حاصل از آزاد سازی نرخ ارز، به منظور تامین بودجه درمان به طور نشاندار به سازمان‌های بیمه گر اختصاص داده شود.
جناب آقای دکتر رییس زاده
جامعه پزشکی مسلما در زمینه هرچه شفافتر شدن نرخ واقعی خدمات پزشکی و همچنین کاهش پرداختی از جیب مردم حاضر به همه گونه پشتیبانی از اقدامات جنابعالی خواهند بود.
باسپاس
فروردین ۱۴۰۱

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار