آگاهی جامعه از مسائل حقوقی موجب کاهش پرونده‌های قضایی می‌شود

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: توجه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم با افزایش آگاهی جامعه از مسائل و موضوعات حقوقی نقش مهمی در کاهش ورود پرونده به دستگاه قضایی دارد.
کد خبر: ۱۱۷۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۲ 11 July 2024

به گزارش «تابناک زنجان»، حجت‌الاسلام و المسلمین علی فرجی برحق روز پنجشنبه در نشستی با جامعه نخبگان حقوقی، وکلا و کارشناسان استان زنجان، افزود: ارتباط دادگستری با جامعه نخبگان و حقوقدانان استان همواره نزدیک و مستمر بوده چون ارتباط با این قشر فرهیخته برای رفع موانع و استفاده از نظرات و تفکرات سازنده ضروری است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌ها و سیاست های قوه قضاییه ارتباط گسترده با جامعه نخبگان است، اضافه کرد: دستگاه قضایی برای اجرای برخی سیاست‌ها نیازمند استفاده از دیدگاه‌های حقوقی و سازنده جامعه حقوقدانان و نهادهای مرتبط حقوقی است که این دیدگاه های تخصصی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری نقش مهمی ایفا می کند.

فرجی برحق با بیان اینکه با کمک مسئولان اجرایی و پیگیری و حمایت‌های دادگستری استان زنجان، کمپ ماده ۱۶ استان به عنوان محل نگهداری،درمان و حرفه آموزی معتادین متجاهر در زنجان در ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد، گفت: از جامعه حقوقدانان دعوت می کنیم ضمن بازدید از این کمپ در اجرای برنامه ها به دادگستری کمک کنند.

در ابتدای این نشست، نمایندگان جامعه نخبگان حقوقی استان، کانون وکلا، مرکز وکلا و کارشناسان، بسیج حقوقدانان و کارشناسان رسمی استان به بیان نظرات و پیشنهادهای خود برای رفع برخی مشکلات موجود و تعامل و همکاری بیشتر بین دو مجموعه پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار