هوای یک شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار گرفت/هوای ۹ شهر ناسالم برای گروه‌های حساس

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز پنجشنبه در وضعیت قرمز و ناسالم قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۵۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶ 11 July 2024

تابناک خوزستان: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح روز پنجشنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در شهر بهبهان با شاخص ۱۵۴ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در آبادان ۱۰۶، ایستگاه‌های استانداری خوزستان، حفاری و پادادشهر در اهواز به ترتیب ۱۱۴، ۱۰۵ و ۱۰۶، خرمشهر ۱۱۳، شادگان ۱۲۳، شوشتر ۱۳۰، ماهشهر ۱۱۹، مسجدسلیمان ۱۰۸، هندیجان ۱۱۷ و هویزه ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای امیدیه، اندیمشک، ایستگاه‌های اداره کل محیط زیست و پست برق شماره سه در اهواز، ایذه، حمیدیه، دزفول، رامشیر و شوش به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری سالم و پاک گزارش نشده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار