رکورد مصرف برق در خوزستان باز هم شکسته شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان با بیان اینکه پیک مصرف برق در استان روز گذشته ۲ درصد نسبت به مدت پیک تابستان سال قبل افزایش یافت گفت: روز گذشته پیک مصرف به چهار هزار و ۸۷۸ مگاوات رسید که این رقم در مقایسه با پیک مصرف ۲۳ مرداد سال گذشته (با چهار هزار و ۸۶۴ مگاوات) روند افزایشی را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵ 08 July 2024

تابناک خوزستان: علی خدری با اشاره به افزایش شدید گرمای هوا و مصرف برق در استان اظهار کرد: مردم و مشترکین با صرفه جویی در مصرف به پایداری شبکه برق کمک کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر تداوم گرمای شدید در روزهای آینده افزود: ضروری است که همه مشترکین در مصرف برق صرفه جویی کنند تا از بروز خاموشی‌های احتمالی جلوگیری شود.

خدری با بیان اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده و اجرای ۱۸۰ برنامه عملیاتی، تاکنون شبکه برق استان پایدار است بیان کرد: با این حال بروز وقفه‌های کوتاه در ارائه خدمات، به دلیل حوادثی مانند برخورد خودرو با پایه‌های برق، آتش‌سوزی مزارع و آسیب‌دیدگی تجهیزات برق بوده که در سریع‌ترین زمان ممکن رفع شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه به پویش "با انرژی" اشاره کرد و گفت: در این پویش به مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی می‌کنند، جوایزی ارزنده تعلق می‌گیرد.

وی بابیان اینکه تاکنون پنج نفر از مشترکان برق در استان خوزستان جایزه یک میلیارد ریالی این پویش را برنده شده‌اند اظهار کرد: شهروندان و مشترکان با خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم کولرهای گازی بر روی دمای ۲۴ درجه و به کارگیری سایر اقدامات ساده در صرفه جویی برق کوشا باشند.

به گزارش ایرنا، یک تیر ماه رکورد مصرف برق در استان برای بار دوم شکسته شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار