استاندار خوزستان: شاهد افزایش مشارکت مردم در انتخابات نسبت به هفته گذشته هستیم

استاندار خوزستان گفت: شاهد افزایش مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری نسبت به هفته گذشته هستیم.
کد خبر: ۱۱۷۴۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴ 05 July 2024

تابناک خوزستان: علی اکبر حسینی محراب با اشاره به روند رو به رشد میزان مشارکت مردم خوزستان در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: بررسی ها نشان می دهد؛ حضور مردم برای شرکت در انتخابات نسبت به هفته قبل روند روبه رشدی دارد که این موضوع نشان از احساس مسئولیت مردم در قبال آینده کشور است.

وی با بیان اینکه توصیه ها و بیانات حضرت آقا در روند رای گیری بسیار مشهود است افزود: امیدوارم مردم استان در ساعات باقیمانده پای صندوق های رای حاضر شده و در رای دادن سبقت بگیرند اگرچه پیش بینی می شود به دلیل گرمای هوا، زمان انتخابات تا انتهای شب تمدید خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: از همه بزرگان، متنفدین، شیوخ و روسای قبایل درخواست داریم به همراه اقوام و عشیره خود در انتخابات حاضر شده و یک‌ حماسه جدیدی را خلق کنند.

وی افزود: دشمنان در مدت اخیر سعی در کمرنگ جلوه دادن انتخابات کردند اما این حضور گسترده تمام نقشه های آنها را به هم‌ می زند.

بر اساس این گزارش دور نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه گذشته، هشتم تیر برگزار شد و به دلیل کسب نشدن اکثریت مطلق آرا توسط هیچ کدام از نامزدهای حاضر در آن انتخابات شامل مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف، این انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در دور دوم نیز مسعود پزشکیان و سعید جلیلی برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری با هم رقابت می کنند.

در این دور، کسب اکثریت نسبی نیاز است و هرکسی که رای بالاتری بیاورد، نهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در چهاردهمین دوره خواهد بود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار