ناترازی مصرف انرژی چالش پیش روی صنایع خوزستان/۱۰۰ واحد به چرخه تولید بر می‌گردند

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ناترازی مصرف انرژی در استان و قطعی برق و یا گاز تولیدکنندگان در فصل گرما و سرما یکی از مهمترین چالش ها و مشکلات صاحبان صنایع در استان است.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳ 30 June 2024

تابناک خوزستان: حمیدرضا فلاح ضمن گرامیداشت دهم تیرماه به عنوان روز صنعت و معدن به تمام فعالان این حوزه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی ناترازی مصرف انرژی است که به ویژه در فصل گرما با مشکلات زیادی به دلیل قطعی برق به منظور تامین برق مصرف خانوار در استان مواجه هستند.

به دلیل گرمای شدید هوای خوزستان در تابستان و جلوگیری از قطع برق خانوار، برق مصرفی واحدهای تولیدی استان سهمیه بندی می‌‍شود که باعث نارضایتی تولیدکنندگان و کاهش راندمان تولید می‌شود.

وی گفت: برای پایداری برق واحدهای تولیدی در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی استان، با وزارت نیرو رایزنی‌هایی انجام شده تا صنعتگران با کمترین مشکل در این بخش روبرو شوند.

فلاح اظهار کرد: افزایش ظرفیت تولیدکنندگان به عنوان یکی از مطالبات این جامعه نیز با جدیت در دست پیگیری است.

تامین مالی واحدهای تولیدی یکی از دغدغه‌های صنعتگران

مدیر کل صمت خوزستان تامین مالی واحدهای کوچک و بزرگ را از دیگر دغدغه‌های این صنعت دانست و افزود: امروز بسته پیشنهادی تامین مالی صنایع کوچک در راستای استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی در وزارت صمت رونمایی خواهد شد.

وی گفت: تلاش بر این است که از راه‌های مختلف نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی تامین شود تا با دغدغه کمتری به تولید بپردازند.

فلاح اظهار کرد: تامین مواد اولیه، ماشین آلات و تخصیص ارز از دیگر مطالبات این قشر است که نظام‌مند کردن تخصیص ارز یکی از راهکارهای مهم در این حوزه است.

برگشت به تولید یکصد واحد تولیدی خوزستان تا پایان امسال

فلاح ادامه داد: با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان تا پایان سال جاری یکصد واحد تولیدی راکد و نیمه راکد استان به چرخه تولید برخواهد گشت و مهمترین چالش پیش روی این واحدها تامین مالی است.

مدیر کل صمت خوزستان اظهار کرد: هیات حمایت از صنایع، نهضت احیا و کمک‌های فنی و اعتباری که در بودجه امسال دیده شده برای احیای واحدهای راکد استان به کارگرفته شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۱۰ واحد تولیدی استان به چرخه تولید بازگشتند افزود: از بانک‌های استان انتظار می‌رود بیش از پیش در راستای حمایت از واحدهای تولید همکاری کنند.

خوزستان به عنوان قطب صنعتی کشور دارای ۲ هزار واحد تولیدی فعال است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار