لایروبی ‌حوضچه‌های‌ ذخیره آب شعیبیه شوشتر/ بهبود کیفیت آب بیش از ۲۲ روستا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با انجام عملیات لایروبی و گندزدایی مخازن آب روستاهای مختلف بخش شعیبیه، کیفیت آب شرب بیش از ۲۲ روستای تحت پوشش شوشتر بهبود یافت.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴ 29 June 2024

تابناک خوزستان: صابر علیدادی اظهار کرد: با اقدامات و تلاش کارکنان حوزه معاونت بهره‌برداری آبفا شوشتر و آبفای شهر گوریه، پس از یک سال مخازن تاسیسات روستای شعیب نبی، روستای ام ثوره، روستای سری و روستای چویس شستشو، لایروبی و گندزدایی شدند.

وی با اشاره به اینکه لایروبی مخازن ذخیره نقش مهمی در کیفیت آب شرب دارد، افزود: در این عملیات که به صورت جداگانه انجام شد ۲۲ روستا با جمعیت بیش از ۸ هزار و ۱۷۰ نفر از آب شرب با کیفیت‌تری بهره‌مند شدند.

علیدادی ادامه داد: در این عملیات، اکیپ عملیاتی اداره نسبت به شستشو و لایروبی تاسیسات روستای شعیب نبی با ۷ روستای تحت پوشش، تاسیسات ام ثوره با یک روستای تحت پوشش، تاسیسات روستای سری با ۵ روستای تحت پوشش و تاسیسات روستای چویس با ۹ روستای تحت پوشش آبرسانی اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در خصوص مشخصات مخازن لایروبی شده گفت: حوضچه تاسیسات شعیب نبی و چویس از نوع بتنی با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب، ام ثوره بتنی با ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب و سری نیز بتنی با ظرفیت ۴۰۰ متر مکعب است که پس از لایروبی، عملیات کلرزنی در شبکه توسط واحد کیفی مطابق با استانداردهای لازم صورت می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار