انتخابات خوزستان با آرامش کامل در حال برگزاری است

دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: همه ملزومات موردنیاز برای برگزاری انتخابات فراهم شده و انتخابات در آرامش کامل در حال برگزاری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۸ 28 June 2024

تابناک خوزستان: حجت‌الله دهدشت روز جمعه در جمع خبرنگاران بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، دستورالعمل‌های انتخابات به تمامی فرمانداری‌های استان ابلاغ شده و همه امکانات در شعب اخذ رای فراهم است.

وی اظهار کرد: برای برگزاری بهتر انتخابات، دستگاه‌های احراز هویت، تعرفه‌های اخذ رای، صورت جلسه، اعضای شعبه و همه ملزومات مورد نیاز فراهم شده و مشکلی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد.

دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: زیرساخت‌های موردنیاز از جمله برق و اینترنت در شعبه‌های اخذ رای فراهم شده و انتخاباتی بدون دغدغه در حال برگزاری است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان سه هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای فراهم شده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۱ شعبه ثابت و ۸۹۷ شعب سیار هستند.

به منظور دریافت آرای مردم در مناطق سخت گذر، تمهیدات لازم فراهم شده به گونه ای که صندوق‌های اخذ رای توسط بالگرد به این نقاط ارسال می‌شود.

براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، اما به علت حادثه جانکاه شهادت آیت الله رئیسی و همراهانشان و براساس قانون اساسی که ظرف مدت ۵۰ روز باید رییس جمهور جدید انتخاب شود، فرآیند برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت.

در این دوره از انتخابات ایران ۶ کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره گیری علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، محمد باقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار