اجرای طرح‌های ‌مهندسی، نقش کلیدی در کاهش خاموشی‌های ناخواسته دارد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بر اهمیت و نقش کلیدی طرح‌های مهندسی در کاهش و بروز خاموشی‌های ناخواسته تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷ 12 May 2024

تابناک خوزستان: محمد فراتی امروز، ۲۳ اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه مهندسی این شرکت اظهار کرد: شبکه برق اهواز شبکه گسترده‌ای است و به دلیل قدمت شبکه مشکلات بسیار زیادی دارد.

وی افزود: بعضی از آمار نشان می‌دهد عقب افتادگی‌هایی هست که در حق استان اجحاف شده، به گونه‌ای که متوسط بار فیدرها ۱۰ مگاوات است.

فراتی خطاب به مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق اهواز اضافه کرد: کار شما واقعا با ارزش است و نقش کلیدی در استانداردسازی شبکه‌ها دارید. شما می‌توانید با طراحی و نظارت دقیق عمر شبکه را مثلا از ۱۰ سال به ۲۰ سال برسانید و می‌توانید ۷۰ تا ۸۰ درصد خاموشی‌های واحد بهره‌برداری را با اجرای طرح‌های مهندسی و زیرساختی کاهش دهید.

وی ضمن تاکید بر اجرای طرح‌های مهندسی پیش از پیک بار شبکه گفت: لازم است شبکه فشار ضعیف جهت پایداری بازدید شود و عیوب این شبکه و ترانس‌ها شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد.

فراتی ادامه داد: برآورد اجناس موردنیاز جهت اقدامات اصلاحی، بررسی بار بالای شبکه در محدوده غیر استاندارد، ترانس‌ها و اقدامات اصلاح شامل اصلاح کابل معیوب ترانس، اصلاح اتصالات سست و در صورت بار غیر استاندارد صدور دستور کار تعویض و یا نصب ترانس جدید، اصلاح اتصالات و جمپرهای فشار ضعیف، اصلاح گراند شبکه، اصلاح اتصالات معیوب زین و هات‌لاین و اصلاح سیستم حفاظتی ترانس برقگیر و بررسی ولتاژ ترانس و مشترک و در صورت نیاز افزایش تپ ترانس و همچنین تعویض ترانس‌های روغن‌ریزی نقش اساسی در پایداری شبکه برق دارد.

وی تاکید کرد: از مهمترین اهداف ما در صنعت برق، ضمن اجرای طرح‌ها و اقدامات فنی و تبلیغی ابلاغی از سوی وزارت نیرو و توانیر در راستای گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۳، جلب رضایت شهروندان بوده که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار