بازگرداندن ارز دولتی به خزانه بیت‌المال در قم

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از جریمه سنگین ۱۶۴ میلیارد ریالی یک شرکت دارویی متخلف برای ایفا نکردن تعهدات ارزی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱ 10 July 2024

به گزارش تابناک قم، تقی حسام مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده تخلف اجرا نشدن تعهدات یک شرکت دارویی واردکننده اقلام سلامت محور برای دریافت ۱۱۳ هزار و ۶۲ یورو معادل ۴۱ میلیارد و ۱۰۱ میلیون ریال در شعبه چهارم بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: شعبه به دلیل ارائه نشدن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز و علاوه بر بازگرداندن عین ارز ایفای تعهد نشده و محرومیت از فعالیت بازرگانی به مدت ۶ ماه، شرکت متخلف را به پرداخت ۸۲ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال جزای نقدی معادل دو برابر ارزش تخلف محکوم کرد.

به گفته حسام، شعبه همچنین با توجه به مدارک موجود در پرونده که متخلف شخص حقوقی است را به پرداخت ۸۲ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال جزای نقدی معادل دو برابر حداکثر جریمه نقدی برای شخص حقیقی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: شعبه متخلفان را جمعاً به پرداخت ۱۶۴ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

به گفته حسام، با گزارش بانک اقتصاد نوین پیرامون اجرا نکردن تعهدات شرکت خاطی در قبال دریافت ارز، پرونده این تخلف برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی قم ارسال شد.

این شرکت قرار بود نوعی دارو را وارد کشور کند ولی بانک مربوطه با بررسی مستندات موجود در سامانه ثبت سفارش متوجه شد که شرکت به تعهد خود عمل نکرده است.

منبع:قم‌نا

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار