پویش نذر خون در ماه محرم در قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل انتقال خون استان قزوین، گفت: فرهنگ نذر خون از قدیم‌الایام در فرهنگ ما جای داشته و در سال‌های اخیر هم نذر خون به صورت جدی در سراسر کشور در ماه محرم و صفر دنبال می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۵۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲ 09 July 2024

به گزارش «تابناک قزوین» به نقل از تسنیم، پژمان صالحی‌فر با توجه به راه‌اندازی پویش نذر خون در ایام محرم و صفر ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و همراهان باوفای ایشان، اظهار داشت: فرهنگ نذر از قدیم‌الایام در فرهنگ ما جای داشته و در سال‌های اخیر هم نذر خون به صورت جدی در سراسر کشور در ماه محرم و صفر دنبال می‌شود‌.

وی ادامه داد: نیاز به خون یک نیاز همیشگی است و منحصر به زمان و مکان خاصی نیست و بیمارانی هستند که به خون، پلاکت و مشتقات خونی نیازمند هستند و تاکنون علم پزشکی با وجود همه پیشرفت هایی که کرده است، نتوانسته جایگزینی برای این ماده ارزشمند و گرانبها تهیه کند و همان کار را انجام بدهد، لذا اهدای خون کار ارزشمند و همان اهدای زندگی است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین در ادامه با اشاره به پویش نذر خون افزود: با توجه به نیازمندی بیماران به خون، ماه محرم و صفر فرصت خوبی بود تا بحث پویش نذر خون در کشور راه‌اندازی شود و همچنان در سراسر کشور همچنین استان قزوین لحاظ شده است.

صالحی‌فر خاطرنشان کرد: از اهداکنندگان تقاضامندیم، اهدای خون را منحصر به روز تاسوعا و عاشورا نکنند و در روز های محرم و تا پایان ماه صفر ادامه دهند، به ویژه از جوانان 18 تا 30 سال و همچنین بانوان دعوت به عمل می‌آوریم تا در این پویش و کار ارزشمند شرکت کنند تا به جهان نشان دهیم عزاداران اباعبدالله(ع) برای همنوعان خود ارزش قائل هستند.

وی یادآور شد: از مساجد و هیئت می‌خواهیم که این پویش ارزشمند را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم نیازمندی‌های خونی مراکز درمانی و همچنین بیماران نیازمند به خون را تامین کنیم.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان قزوین، گفت: در شهرستان قزوین از ساعت 8 صبح تا 8 شب به صورت یکسره در خدمت اهدا کنندگان خواهیم بود و از روز یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده، ساعت کاری از 8 صبح تا 12 شب به صورت یکسره خواهد بود.

صالحی‌فر ادامه داد: در شهرستان تاکستان ساعت کاری به صورت روزانه از 8 صبح تا 13:30 بعد‌ از‌ ظهر و در روز تاسوعا و عاشورا 8 صبح تا 6 بعد از ظهر خواهد بود.

وی یادآور شد: در شهرستان بویین زهرا روز یکشنبه از ساعت 5 بعد از ظهر تا 10 شب پذیرای اهداکنندگان خواهیم بود. 

مدیرکل انتقال خون استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: فردا چهارشنبه در شهرستان آبیک 8:30 صبح تا 12:30 ظهر پذیرای اهداکنندگان خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار