اجرای سیستم آبیاری تحت فشار میدان امام حسین (ع) شهر مهران

سرپرست شهرداری مهران از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار میدان امام حسین (ع) شهر خبر داد و گفت: این مهم با هدف رویکرد جدید فضای سبز در جهت آبیاری پارک ها و بوستان ها اجرا می شود.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵ 10 July 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ حیدر ناصری بیان داشت: با توجه به اینکه یکی از مشکلات قدیمی توسعه فضای سبز درون شهری مهران، چگونگی تامین آب مورد نیاز بوده، امروزه با اجرای پروژه‌های سیستم آبیاری تحت فشار می توان فضای سبز شهری را بهبود بخشید.

وی از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار میدان امام حسین (ع) به متراژ۱۰۰۰ متر خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت منابع آب که اقلیمی گرم و خشک و کم بارش دارد، موضوع آبیاری فضای سبز بیش از پیش مهم شده است.

ناصری اظهار کرد: از این رو اجرای سامانه‌های آبیاری تحت فشار برای صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین کیفیت فضای سبز امری مهم و ضروری محسوب می‌شود.

وی  با بیان اینکه اکثر فضاهای سبز شهری در حال حاضر با آب چاه‌ها، و آب‌های جاری آبیاری می‌شوند، تاکید کرد : با توجه به این مهم تامین منابع آبی فضاهای سبز گسترش یافته در سطح شهر نیز باید از طریق بهره‌گیری از شیوه‌ها و فن‌آوری‌های نوین آبیاری و استفاده از گونه‌های ماندگار و سازگار با شرایط آب ‌و هوایی مهران محقق شود./ع

برچسب ها: سیستم آبیاری
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار