سخنی با آقای دکتر پزشکیان

آقای رئیس جمهور! سلام! حواستان هست؟!

آقای دکتر پزشکیان! ریاست محترم جمهور! ریاست محترم قوه مجریه! مسئول اجرای قانون اساسی!رئیس شورای عالی امنیت ملی! رئیس شورایعالی فضای مجازی!
کد خبر: ۱۱۷۴۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۱ 08 July 2024

سلام علیکم!
شما نهمین فردی هستید که در ساختمان سفید شماره ۱۲۳ خیابان پاستور بر صندلی قدرت تکیه می‌زند،  صندلی ریاست جمهوری در ایران ۴۵ ساله است، اما این اولین بار در تاریخ "ایران ما" است که "جمهور" مردم یک کرسی مستقیم در قدرت دارند، ما مردم ایران این کرسی نادر و بدیع را مدیون پیوند دو بال تمدن ایرانی یعنی: "اسلامیت" و ایرانیت" در بهمن ۱۳۵۷  هستیم، حواستان باشد کاری نکنید که خروجی اش  این باشد یکی از این دو بال، تضعیف شود، آنوقت همه مان "سقوط"  می‌کنیم و از آن بدتر ایران هم می‌میرد!

این صندلی دو "شهید" و یک "جانباز" بر خود دیده است، این یک صندلی عادی نیست! قدر بدانید!

آقای رئیس جمهور!

مردم حتما از "وضع موجود" ناراضی بودند و هستند که به شما رای دادند، وقتی روی کرسی جلوس کردید، مسعود پزشکیان دوره انتخابات را "کاملا" کنار بگذارید! دیگر عصبانی و هیجان زده نشوید، صدایتان را بالا نبرید، همان تصویری که از شما در ایام انتخابات بر جا ماند که ترجمه عامیانه اش می‌شود: یک  آدم داش مشدی"! همان باشید!  پشت میز رئیس جمهور هم "باید داش مشدی " بمانید!

آقای دکتر پزشکیان!

شما فقط سه میلیون با منتخب بعدی مردم فاصله دارید، پس مغرور نشوید لطفا! رئیس جمهور آنها هم باشید، نگذارید حس کنند که کسی هستید که فقط "لج" شان را در می‌آورد، با آنها هم حرف بزنید، آن‌ها را هم به عنوان یک "واقعیت" به هواداران و حامیان خود بقبولانید نه به عنوان "دشمن"، ما ایرانی‌ها هیچ وقت نباید دشمن هم باشیم! این را به آن شانزده میلیون و اندی انسان شریفی که به شما رای دادند، مدام گوشزد کنید!

آقای دکتر!

شما اولین  "رئیس جمهور اصلاح طلب" بعد از ۲۰ سال هستید، انصافا نبرد سختی را بردید، نوش جان تان!

یک ماهه، ستاد خوبی راه انداختید، حامیان خسته و ناامید خودتان را بسیج کردید، نخبگان خودجوش و جهادی! آمدند و برایتان تبلیغ کردند، بسیجی وار! تردید مردد‌ها و ۶ میلیون تحریمی را برطرف کردید، دو جواد، ظریف و آذری جهرمی مایه و سنگ تمام گذاشتند و "جواب" گرفتند، آفرین! ما اهمیت و شیرینی این پیروزی را می‌فهمیم، ولی لطفا از فردا راه نیفتید که "پیام ۱۵ تیر را گرفتی؟ " این راه را یک بار بعد دوم خرداد ۷۶ رفته اید! دوباره از این سوراخ نگزید و گزیده نشوید!

آقای دکتر پزشکیان دوست داشتنی!

لطفا  گول نخورید! گول چاپلوس‌ها و تحکیمی‌های سابق حریص هیات مدیره‌های دولتی را نخورید! لطفا گول اصلاح طلب‌های شمیران نشین و صورتی که همه شان یک عکس یادگاری با آقای خاتمی در جماران دارند، را نخورید!

 هر را که بهتر بود منصب بدهید! هرکه! حتی اگر سجاد جلیلی، پسر دکتر سعید جلیلی رقیب تان باشد، جناحی عمل نکنید! اتوبوسی مدیری نیاورید و نبرید، شایسته‌ها را نگه دارید و عذر بقیه را بخواهید حتی اگر فامیل دور آقای هاشمی باشد!

آقای رئیس جمهور!

 همه مردم را ببینید! بازهم به قلعه حسن خان بیایید، بی ادعا و بی ریا و بی تبلیغات، اخلاق خوب "رجایی" را داشته باشید: ساده زیست بمانید! مردم را فقط از پشت شیشه دودی بنز‌های حفاظت نبینید! شما مستاجر این مردم هستید و حقوق تان از جیب تک تک ایرانی هاست که باید حلال کنید!

آقای دکتر!

"وعده" مهم شما و دغدغه "همه" ما ایرانی‌ها از چپ و راست تا پیر و جوان، "اینترنت" است، این وضع اینترنت و فیلترینگ در شان مردم ایران نیست، همه تلاش تان را بکنید و ما هم حامی شما هستیم که فیلترینگ فعلی، چیزی که مردم از آن احساس بی حرمتی می‌کنند را اصلاح و تعویض کنید، حتما نه فوری و انقلابی! موضوع حساسی است که حتما  "باید" حل شود ولی حساسیت‌ها و سوءتفاهم برانگیزی‌های خاص خود را هم دارد، این ملاحظات را در نظر بگیرید، همینطور در موضوع حجاب وگشت ارشاد که یکی از گسل‌های فعال شده و خطرناک است را فعال‌تر نکنید!

آقای دکتر پزشکیان اهل بیتی و حافظ قرآن و نهج البلاغه!

راستش خود من هم به شما رای دادم پس اجازه دارم به یک رای دهنده هم به نماینده مستقیم ام در حکومت بگویم:

علی (ع) را هیچ وقت فراموش نکنید!  بازهم برایمان نهج البلاغه بخوانید، ولی لطفا از این بعد که رئیس جمهور ما شدید، کمی آرام‌تر و شمرده‌تر که بهتر بفهمیم!

آقای رئیس جمهور! فرمایش امیر المومنین علی (ع) را باور داشته باشید که "موافقت زیاد از نفاق است و مخالفت زیاد از کینه" اطراف تان از "منتقد" پر کنید نه کیف کش و کت نگه دار‌ها! آقای دکتر پزشکیان، مثل مولا از موضوع "بیت المال" کوتاه نیایید، "شمع بیت المال" در نهاد ریاست جمهوری نباید برای جز مردم بسوزد، چراغ‌های این امارت زیبا فقط باید برای حل مشکلات اهالی ورزقان و بردسکن و جهرم و مهاباد و بافق و نجف آباد و... روشن شود، نه جلسات که نقل محفل اش کاسبی و تقسیم غنایم باشد!

آقای رئیس حمهور!

آن ۵۰ درصد هموطنان ما که "قهر" شان را ادامه دادند و رای ندادند هم ایرانی هستند، رئیس جمهور آنها هم باشید، همانانی که اگر دشمن خارجی گوشه چشمی به ایران عزیزمان داشته باشد، از لس آنجلس و تهران جلس و استهکلم و برلین و لندن و هامبورگ هم اعزامی خواهیم داشت و  آنها را در خاکریز‌های غیرت خواهیم دید، ضد اسلام و خدا و پیغمبر و مقدسات هم نیستند، ولی حسابی شاکی هستند  شما به سمت شان بروید، حرف‌های آنها را هم بشنوید، این افتخار را در دوره  مستاجر بودن در ریاست جمهوری برای خودتان رقم بزنید که این کار بزرگ را کرده اید!

آقای پزشکیان!

حکمرانی ملی مان را درست کنید، کلاس کار ایران را بالا ببرید! "ایران قوی " را بسازید، خودتان را رئیس پروژه "قوی کردن ایران" بدانید! ضعف اصلاح طلب‌ها سلبی بودن آنهاست، هم این است که می‌توانند از ناطق نوری و سعید جلیلی هیولایی بسازند و پیروز انتخابات شوند، است، این رفتار اصلاح طلبی بر روی رقیب اصولگرایش هم اثر گذاشته و آنها را که ذاتا محافظه کار هم هستند را مجبور به واکنش‌های متقابل می‌کند و خیلی از وقت و انرژی مملکت صرف همین بحث‌ها می‌شود، یک بار این بازی را عوض کنید و دراین گردونه جور دیگری بازی کنید!

 راه نجات ایران بین این و آن است: اصلاح طلبان باید کمی اصولگرا شوند، مثلا حساسیت بیشتری نسبت به توانمندی‌ها و دستاورد‌های نظامی کشور به خرج دهند و از آن سوی اصولگرایان هم واقعا اصلاح طلب شوند و مثلا قبول کنند که شیوه فعلی گشت ارشاد، درست نیست و قابل تداوم نیست و این راهش گفتگو و انصاف است!

 آقای رئیس جمهور! مواظب مردم ایران باشید، آنها خیلی خسته هستند، هرکاری می‌توانید بکنید که سنگینی تحریم و گرانی از دوش مردم برداشته شود، این مردم خیلی نجیب هستند، بقول خودتان کار را به کارشناسان بسپارید و به عقل نخبه‌ها اعتماد کنید، جلسه و کمیسیون بروید، ولی برای موکلان مستقیم خود، یعنی مردم هم وقت مشخص بگذارید، این حق آنهاست.

 انصاف بدهید که دو رئیس جمهور اصولگرا که رقیب شما بودند در زمینه ارتباط با توده مردم موفق‌تر عمل کرده اند، از تجربه آنها استفاده کنید، سفر‌های استانی را تعطیل نکنید، اما با کمک بچه‌های شریف آن را  هوشمند و امروزی کنید، تجربه‌ها را دورنریزید حتی اگر ضعیف‌ترین وزیر کابینه رئیسی باشد.

راستی آقای دکتر! تا دیر نشده از دل اصفهانی‌ها دربیاورید! انگار اصفهانی‌ها یک دلخوری و کدورتی با شما پیدا کرده اند که  در این انتخابات، کمترین رای در شهر‌های بزرگ را به شما داده اند، به نفع ایران است که سوتفاهم اصفهانی‌ها با شما بعنوان "رئیس جمهور" برطرف شود.

 آقای رئیس جمهور! مواظب دین و دنیای مردم ایران باشید! خدانگهدار شما!

بهمن هدایتی

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار