امیدواریم شاهد برگزاری انتخابات با مشارکت بالای مردم باشیم

سخنگوی ستاد انتخاباتی پزشکیان در قزوین گفت: امیدوار هستیم با تلاشی که صورت می‌گیرد شاهد برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالای مردم باشیم و مردم سرنوشت خودشان را در این انتخابات تعیین کنند.
کد خبر: ۱۱۷۲۱۲۰
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۳ 20 June 2024

به گزارش تابناک قزوین، فرهاد درویشی سه‌تلانی امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح «انتخابات معنادار»، اظهار کرد: انتخابات معنادار انتخاباتی است که حداقل چهار ویژگی داشته باشد، اول اینکه انتخابات آزاد باشد یعنی هم کسانی که به عنوان نامزد حضور پیدا می‌کنند و هم کسانی که می‌خواهند رأی بدهند از آزادی برخوردار باشند و وفق قانون بتوانند حق خود را ایفا کنند.

وی ادامه داد: انتخابات معنادار انتخاباتی است که سالم باشد و تخلفات در آن صورت نگیرد، انتخابات معنادار از نظر ما انتخاباتی است که منصفانه باشد یعنی نامزدهای انتخاباتی بتوانند به صورت عادلانه از امکانات کشور استفاده کنند و در نهایت مهم‌ترین شاخص این است که انتخابات معنادار انتخاباتی است که حالت رقابتی داشته باشد یعنی مردمی که پای صندوق رأی می‌آیند هر کدامشان به گونه‌ای نماینده تفکر و مطالبات خودشان را در بین نامزدهای انتخاباتی ببینند و در صورت متفاوت بودن نگاه نامزدها ما می‌توانیم بگوییم که در انتخابات جریان رقابتی وجود دارد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی پزشکیان در استان قزوین گفت: بعد از حادثه تأسف‌بار سقوط هلیکوپتر رئیس‌جمهور و همراهان موضوع انتخاب دولت جدید پیش آمد و قاعدتاً جریان اصلاح‌طلبی هم باید مثل جریان‌های سیاسی دیگر موضع خود را در انتخابات مشخص می‌کرد و بر همین اساس جبهه اصلاحات ایران که متشکل از بیش از ۳۰ حزب ملی و محلی و تعداد قابل توجهی شخصیت‌های حقیقی شناسنامه‌دار و سیاسی کشور است جلساتی را در ارتباط با راهبرد خودشان نسبت به انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد.

درویشی سه‌تلانی خاطرنشان کرد: در این راستا باید نسبت به انتخابات راهبرد معین می‌شد بنابراین به جهت فرصت محدود با سرعت بیشتری جلسات برگزار شد و نهایتاً جبهه اصلاحات به این جمع‌بندی رسید که نامزدهایی را به عنوان نامزدهای جبهه اصلاحات اعلام کند.

وی افزود: در جریان ثبت‌نام‌ها نامزدهای مختلفی از جریانات سیاسی مختلف با تفکرات گوناگون ثبت‌نام کردند و سه نامزد اعلامی جبهه اصلاحات آقای جهانگیری، آقای آخوندی و آقای پزشکیان بودند که در نهایت بعد از اعلام نظر شورای نگهبان مشخص شد یکی از نامزدهای جبهه اصلاحات تأیید صلاحیت شده و او کسی نیست جز مسعود پزشکیان.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در ادامه جبهه اصلاحات از اینکه یکی از سه نامزد مورد حمایت تأیید صلاحیت شده استقبال کرد و به شعب خود در سراسر کشور فراخوان داد که وارد عرصه شوند و از برنامه‌های نامزد انتخاباتی خودشان آقای مسعود پزشکیان حمایت کنند.

وی گفت: جبهه اصلاحات استان قزوین نیز که سابقه دیرینه‌ای دارد در این انتخابات با تبعیت از سیاست کلی و راهبرد کلی جبهه اصلاحات کشور وارد عرصه شد و در نهایت از سوی ستاد مرکزی جبهه «محمد علیخانی» که از نمایندگان ادوار مجلس است به عنوان رئیس ستاد استان قزوین انتخاب شد و پس از تشکیل ستاد مرکزی در قزوین ستاد اقشار از جمله ستاد جوانان، ستاد بانوان، ستاد متخصصان، ستاد مردمی، ستاد شهرستانی و روستایی تشکیل شد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی پزشکیان در استان قزوین تصریح کرد: امیدواریم با تلاشی که انجام می‌شود شاهد برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالای مردم باشیم و مردم بیش از همیشه به انتخابات اقبال نشان دهند و سرنوشت خودشان را در این انتخابات تعیین کنند.

به تصمیم و خرد جمعی اعتقاد و اعتماد داریم

درویشی سه‌تلانی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا که آیا در جریان اصلاح‌طلبی در استان قزوین شکافی وجود دارد؟ بیان کرد: تفاوتی که جبهه اصلاحات با سایر گروه‌های سیاسی دارد وجود تکثر دیدگاه است، بنابراین ما این تکثر دیدگاه را به عنوان شکاف نمی‌بینیم و به تصمیم و خرد جمعی اعتقاد و اعتماد داریم، ضمن اینکه فرصت باقی است و بزرگانی که هنوز به ستاد پزشکیان در قزوین ملحق نشده‌اند به امید خدا به زودی از نامزد اصلاح‌طلبان حمایت خواهند کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار