ادامه زنجیره افتتاح سینما در دولت سیزدهم

سالن سینمایی کانون فرهنگی تربیتی محراب ۳۰ خردادماه در منطقه پردیسان شهر قم افتتاح شد.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۲ 20 June 2024

به گزارش تابناک قم، طی مراسمی با حضور قادر آشنا معاون مطالعات و فناوری نوین سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدیر کل توسعه فناوری سینمایی، امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و مشتاقان سینما، سالن سینمایی «محراب» کانون فرهنگی تربیتی محراب امروز در شهرک پردیسان افتتاح شد.

معاون توسعه مطالعات و فناوری نوین سازمان سینمایی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به نهضت توسعه زیرساخت سینمایی در دولت سیزدهم عنوان کرد: سازمان سینمایی در راستای سیاست‌های خود مبنی بر توسعه زیرساخت‌های سینمای ایران تاکنون موفق شد ۲۸۱سالن سینما به ظرفیت سالن‌های سینما اضافه کند.

وی ادامه داد: به عبارتی از شروع کار دولت سیزدهم تعداد سالن‌های فعال سینمایی از۵۷۳ به ۸۵۴ سالن سینما رسیده که چنین جهشی بی‌سابقه بوده است. در حقیقت کمیسیون ماده ۸ به ۸۵۴ سالن مجوز فعالیت داده است. در کنار ۱۵۷ سالن جدید در بخش خصوصی مجوز ساخت و ساز گرفته‌اند که اگر اتفاقی در روند ساخت‌شان نیفتد تا پایان سال افتتاح می‌شوند.

به گزارش تابناک قم، و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، آشنا افزود: اگر این تعداد را جمع بزنیم تا پایان سال ۱۴۰۳ به عدد ۹۹۵ می‌رسیم؛ البته این بین مجتمع‌های فرهنگی_ هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم هستند که در تلاشیم برخی از آن‌ها را به سینما تبدیل کنیم.

به گفته وی، طراحی و پیش بینی رئیس سازمان سینمایی در این دوره این بوده که مسیر را در حوزه زیرساخت به گونه‌ای طی کنیم تا در پایان دولت سیزدهم از عدد ۱۰۰۰ سالن هم عبور کنیم، البته بدیهی است تحقق بخشی از این افق در دولت چهاردهم صورت خواهد گرفت.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی با بیان اینکه جهش زیرساختی سینما در این دوره با هم افزایی بخش‌های خصوصی، دولتی و ارگانی محقق شده است، ادامه داد: به طور قطع، دستیابی به ۸۵۴ سالن و این چشم انداز امیدبخش در راستای سیاست‌های سازمان سینمایی، بدون حمایت رئیس سازمان سینمایی، اقدامات و تلاش های موسسه سینماشهر و همکاری ادارات کل ارشاد و دستگاه‌های اجرایی استان‌ها ممکن نمی شد.

وی اضافه کرد: حمایت از بخش خصوصی در راستای حفظ سالن‌های نمایش فیلم، راه‌اندازی و فعال شدن سالن‌های موجود علی‌الخصوص در مناطق محروم و کم‌برخوردار و بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت، در اولویت سیاست‌های سازمان و معاونت توسعه فناوری و مطالعات قرار داشته است.

به گزارش تابناک قم، سینما محراب مجهز به به روزترین تجهیزات پخش فیلم و با ظرفیت ۱۱۵ صندلی آغاز به کار کرده است. اهالی شهرک پردیسان می‌توانند از طریق سامانه سمفا بلیط جدیدترین فیلم‌های سینمایی در حال اکران را تهیه و در این سینما به تماشا بنشینند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار