وزش باد جنوب غربی، شمال غربی و تلاطم مناطق دریایی هرمزگان، ۳۰ خرداد

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز دریا در بعدازظهر به تدریج در مناطق دریایی استان با افزایش سرعت باد جنوب غربی، شمال غربی مواج پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۵ 20 June 2024

به گزارش تابناک جزیره، مرضیه سی سی پور گفت: امروز دریا تا شب نسبتا مواج خواهد شد و شدت باد در تنگه هرمز در محدوده ۴۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود.

او گفت: توصیه می‌شود با توجه به شدت باد در جزایر قشم، هرمز، لارک، هنگام، از تردد شناور‌های سبک در این نواحی خودداری شود و تمهیدات لازم برای تردد ایمن شناور‌های مسافربری در نظر گرفته شود.

سی سی پور گفت: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در ساعات صبح همراه با مه رقیق صبحگاهی در سواحل و جزایر و در بعدازظهر با افزایش ابر در مناطق مستعد و ارتفاعات استان، احتمال رگبار پراکنده و موقتی باران و رعد وبرق پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز بعدازظهر و شب در پاره‌ای نقاط مرکزی و مناطق ساحلی تنگه هرمز که شرایط بارشی مهیا نیست وقوع باد نسبتا شدید و گردوخاک موقتی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

سی سی پور گفت: از فردا پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، با تشدید باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان در شرق کشور، در مناطق شرقی استان هرمزگان نیز افزایش سرعت باد‌های شمال شرقی با احتمال بروز گردوخاک پیش بینی می‌شود.

او افزود: از لحاظ دمایی تا پایان هفته افزایش محسوس دما و ماندگاری هوای گرم در سطح استان مورد انتظار است و در شرق استان محسوس‌تر خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار