پیگیری جابه‌جایی زائران اربعین با اتوبوس‌های جدید/ رصد راه‌های حادثه‌خیز

استاندار خوزستان با اشاره به پیگیری جابه‌جایی زائران اربعین گفت: اگر شرکت‌های حمل و نقل بتوانند با کشورهایی مانند ترکیه و عراق صحبت و قرارداد اجاره وسایل نقلیه منعقد کنند، در جابه‌جایی آسان‌تر زائران تاثیرگذار است.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۴ 19 June 2024

تابناک خوزستان: علی‌اکبر حسینی‌محراب در نشست ستاد اربعین حسینی که امروز (۳۰ خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از اربعین حسینی، سال گذشته را آسیب‌شناسی کردیم و در ستاد مرکزی اربعین مطرح کردیم و هماهنگی‌های لازم انجام و خلاءها را پوشش دادند تا اربعین امسال نسبت به سال‌های گذشته نمونه باشد. هر چند این مراسم در فصل سختی از نظر گرما انجام می‌شود و این مسأله طبعا در کیفیت کار تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: مردم مانند سال‌های گذشته باید از اول صبح یا غروب که پیک‌ گرما می‌گذرد حرکت کنند تا دچار گرمازدگی نشوند. البته به حوزه بهداشت و درمان گفته‌ایم در مسیرهای کوتاه، اتاق‌های سرد و امکانات مورد نیاز را در پنج مسیری که زائران تردد دارند در نظر بگیرند اما به هر حال هوا بسیار گرم است.

استاندار خوزستان بیان کرد: مسائل مربوط به آب شرب،‌ برق، آب و فاضلاب، سایه‌بان‌ها و مه‌پاش‌ها در نظر گرفته شده است. راه‌های حادثه‌خیز رصد شده‌اند و جاهایی از مسیر بازتر شده یا روشنایی ایجاد شده است اما در جاهایی که کار نرسیده است با حضور پلیس و نیروهای امدادی و برپایی مواکب اقدام می‌شود.

حسینی‌محراب گفت: آنچه سال گذشته بسیار ما را رنج داد حوادث ترافیکی پس از برگشت زائران بود که به دلیل واژگونی‌های ناشی از خواب‌آلودگی رخ دادند. همه باید بدانند استراحت دو ساعته در زمان برگشت می‌تواند مانع وقوع حوادث شود. در اربعین سال گذشته بیش از ۷۰ نفر در این حوادث از دست رفتند و امیدواریم امسال درس بگیریم.

وی عنوان کرد: مسئولان مرزی تعیین شده‌اند و استارت برای آمادگی کامل زده شده است و از ابتدای مردادماه تقسیم کار در مرزها انجام می‌شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در روزهای ورود و خروج زائران را تجزیه و تحلیل می‌کنیم و به طور مثال در روز منتهی به اربعین حسینی ۱۳۰ هزار نفر از مرز خارج می‌شوند. خدمات‌رسانی وسایل نقلیه از جمله اتوبوس‌ها و قطار در پایانه‌ها برنامه‌ریزی شده است تا زائران به استان‌های خود منتقل شوند.

وی افزود: همچنین در حال صحبت با دولت هستیم تا اجازه داده شود شرکت‌های حمل و نقل، اتوبوس‌های جدیدی وارد کنند تا حمل و نقل آسان‌تر شود. اگر شرکت‌های حمل و نقل بتوانند با کشورهایی مانند ترکیه و عراق صحبت و قرارداد اجاره وسایل نقلیه منعقد کنند، در جابه‌جایی آسان‌تر زائران تاثیرگذار است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار