شرکت بازرگانی متخلف در قم جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: یک شرکت بازرگانی متخلف در این استان به دلیل قاچاق سوخت ۲۳۵ میلیارد ریال جریمه شد.
کد خبر: ۱۱۷۱۸۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴ 19 June 2024

به گزارش تابناک قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی قم، تقی حسام در این زمینه افزود: پرونده یک شرکت بازرگانی متخلف که ۱۵۹ هزار لیتر سوخت از نوع نفت گاز به ارزش ۱۸ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال را به جای صادرات هیدروکربن به کشور افغانستان قاچاق کرده بود در شعبه سوم بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.

وی اضافه کرد: شعبه به دلیل ارائه نکردن مدارک قانونی و همچنین نظر کارشناسی سازمان ملی استاندارد پیرامون مثبت بودن نتیجه نمونه برداری از سوخت مورد حمل، اتهام قاچاق سوخت را محرز و علاوه بر ابطال دائمی کارت بازرگانی، شرکت متخلف را به پرداخت ۱۴۴ میلیارد و ۳۸۴ میلیون ریال جزای نقدی معادل هشت برابر ارزش تخلف محکوم کرد.

به گفته وی، شعبه همچنین مدیرعامل شرکت را به پرداخت ۳۶ میلیارد و ۹۶ میلیون ریال جریمه و ۵۴ میلیارد و ۱۴۴ میلیون ریال برای بهای مال از دست رفته و در مجموع به پرداخت ۹۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

حسام افزود: متخلفان این پرونده در مجموع به پرداخت ۲۳۴ میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی گفت: اداره کل گمرک گزارش تخلف این شرکت بازرگانی پیرامون قاچاق سوخت نفت گاز در پوشش صادرات هیدروکربن را تشکیل داد و پرونده آن را برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی قم ارسال کرد.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار