مدیرکل انتقال خون استان ایلام :

افزایش مراجعه برای اهدای خون در استان

مدیرکل انتقال خون استان ایلام گفت: در دو ماه ابتدای امسال مراجعه برای اهدای خون از سوی مردم استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۱۷۱۶۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰ 19 June 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ دکتر لیلی عاصم‌آبادی در این خصوص اظهار کرد: در دو ماه نخست امسال شاهد مراجعه ۳ هزار و ۶۵۹ نفر از هم استانی‌ها برای اهدای خون بودیم که از این تعداد ۳ هزار و ۳۹ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: از تعداد کسانی که موفق به اهدای خون شدند یک هزار ۷۳۴ نفر اهدا کننده مستمر و ۹۵۴ نفر اهداکننده باسابقه ۳۵۱ نفر نیز اهدا کننده بار اولی هستند.

مدیرکل انتقال خون استان ایلام عنوان کرد: میزان مراجعه در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۸ درصد افزایش یافته، میزان خون‌گیری در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته و میزان مراجعه اهدا کننده مستمر در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۱ درصد افزایش داشته است.

دکتر عاصم‌آبادی خاطرنشان کرد: این در حالی است که میزان مراجعه برای اهدای خون اهداکنندگان باسابقه در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی گفت: در سال قبل با توجه به نبود پایگاه ثابت خون‌گیری در شهرستان‌ها، تعداد ۱۰۹ تیم سیار در سطح استان به کارگیری شد که بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ واحد خون از این تعداد تیم دریافت شد.

این مسئول اضافه کرد: به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته خوشبختانه توانستیم دستگاه‌های «غربالگری» و «گروه‌بندی» خون را در استان نصب کنیم که استقرار دستگاه غربالگری برای اولین بار در استان محقق شده و نیاز ما به استان‌های همجوار برای انجام آزمایشات خونی منتفی شده است./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار