tabnakostan

چند مطالبه مهم مردم استان وجود دارد که مشخص نشد سرانجام این مطالبات که بسیار هم مهم و در توسعه استان نقش آفرین هستند، به کجا رسید و در ادامه چه خواهد شد!
بهار گُل گُلی و تابستان آتشین !
ضرب المثلی است که می گوید " تا نباشد زمستان شُل شُلی (گِلی) نیاید بهار گُل گُلی (سرسبزی و رویش گل و بوته) " که امسال هر چند با تاخیر اما هم زمستان و بهار پربارشی را شاهد بودیم و هم رشد خوب مراتع و جنگل ها که همه این زیبایی ها اما در پی خود یک خطر باالقوه را خواهد داشت که برای مدیریت آن نیازمند درایت ، هوشیاری و پای کار بودن همه مردم و مسئولین است .
گفتگوی تابناک کهگیلویه و بویراحمد با منتخب مردم کهگیلویه
پاسخ رئیسی به مطالبات مردم در هم سفری بالگردی موحد
منتخب مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی : شهید رئیسی ، در هر دو سفر کهگیلویه و بویراحمد به صورت میدانی و به شدت پیگیر مطالبات مطرح شده مردم و مسئولین بود خصوصا در سفر دوم که بنده افتخار همنیشینی با وی در بالگرد در سفر از مرکز استان تا بهمئی را داشتم.
دست پر اهالی فرهنگ و هنر در اجلاسیه شهدای لنده
از طراحی سیمای شهید شاخص کشور تا روایتی زیبا از پایان ۲۵ سال انتظار مادر شهید و رونمایی از رمان های بانوان هنرمند+تصاویر
در راستای برگزاری دومین کنگره ملی ۲ هزار شهید استان کهگیلویه و بویراحمد، اجلاسیه رزمندگان و 96 شهید والامقام شهرستان لنده برگزار گردید.
آغاز بدون دغدغه یکی از حساس ترین برنامه های پایان سال آموزشی
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با رویکرد نظارت در راستای آمادگی حوزه‌های اجرایی امتحانات نهایی در شهرستان بویراحمد از برخی حوزه‌ها بازدید کرد.
در دیدار نوبخت با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:
ذخیره سازی ۶ میلیارد متر مکعبی آب در جنگل های زاگرس
رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور : سطح جنگل‌های زاگرس برابر با ۶ میلیون هکتار است که۴۰ درصد آب کشور را تولید کرده و این توان را دارد که سالانه ۶ میلیارد متر مکعب آب برای کشور ذخیره و به تدریج برای دشت‌های خوزستان، فارس و بوشهر آزاد نماید.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در سفر به کهگیلویه و بویراحمد
فعالیت‌های خوب آبخیزداری موجب مهاجرت معکوس به روستا‌ها شده است
نوبخت : اکنون از ۴۰ هزار رشته قنواتی که در کشور وجود دارد، بیش از ۱۰ هزار رشته از این قنوات را با همکاری معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، فعالیت‌های آبخیزداری انجام داده ایم و همین مسئله باعث شد سطح ایستابی آب چاه‌ها و حتی قنوات افزایش پیدا کرده و موجب مهاجرت معکوس به سمت روستا‌ها شود.
همزمان با برگزاری اجلاسیه شهدا
شهید جمهور در آیینه ی بانوی هنرمند دیار لنده
در پی انتشار خبر شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان ایشان، هنرمندان هنرهای تجسمی با طراحی پوستر و عکس‌نوشت‌هایی ارادت و تاسف خود را از این واقعه نشان دادند.
گزارش تصویری از اجلاسیه شهدا و رزمندگان شهرستان لنده
در راستای برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد اجلاسیه شهدای شهرستان لنده برگزار شد.
روایت منتخب مردم از مظلومیت رئیسی / توصیه انتخاباتی موحد
منتخب مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی : به شهید بهشتی می‌تاختند اما در کجای دنیا حتی به خانواده کسی هم بتازند آنقدر به شهید رئیسی بی‌حرمتی و بی‌تقوایی و بی‌وجدانی کردند که این مظلومیت را به درون خانواده شهید وارد کردند.
خطاب رئیسی به استاندار در دو سفر به کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد : در یکسال و نیم اخیر دو بار به این استان سفر کردند و در این سفر‌ها به من گفتند برای این استان تلاش کن ، کهگیلویه وبویراحمد نیازمند توجه است دلم می‌خواهد برای این استان کم برخوردار کار کنیم .
در شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد چه گذشت ؟ + فیلم
شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که این نشست متاثر از شهادت رئیس جمهور و همراهان بود . نشستی که ضمن حاکمیت فضای اندوه بر آن اما استاندار بر نکات مهمی از جمله آمادگی برای برگزاری انتخابات تاکید داشت .
داغ رئیسی بر دل مردم کهگیلویه و بویراحمد + فیلم و پیام تسلیت مسئولین
امروز دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه تقریبا همه محافل و فضاهای مجازی به موضوع شهادت حضرت الله سید ابراهیم رییسی اختصاص دارد .
روایت جلاله / از خدمت عاشقانه تا معرفی یک معلم با یک پراید خاص ! + فیلم
جلاله منطقه‌ای دور افتاده در مرز کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری است که هر گونه خدمتی در این منطقه مشقت بار ، سخت ، پرهزینه و نیازمند عزم جدی مسئولان است.
قابل توجه دانش آموزان و اولیا
برای کارت ورود به جلسه هیچگونه نگرانی نداشته باشید + فیلم
رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش در خصوص حضور به موقع و بدون دغدغه دانش آموزان در جلسه آزمون اطمینان داد.
آغاز رویداد رسانه امید
با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراسم جام رسانه امید کشور آغاز به کار کرد .
گزارش تابناک از اولین اجلاسیه شهدای شهرستان چرام (بخش دوم) گفتگوی اختصاصی
استانداری که در صف اول نبود + فیلم
اجلاسیه ۱۳۷ شهید شهرستان چرام در حالی برگزار شد که ضمن باشکوه بودن برنامه حواشی جالبی هم داشت .
گزارش تابناک از اولین اجلاسیه شهدای شهرستان چرام (بخش اول)
تاکید سخنرانان بر دو مسأله دشمن و سه شرط ولایت پذیری
این اجلاسیه در ادامه ۲۰ اجلاسیه مربوط به دومین کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد در ورزشگاه شهر چرام در حالی برگزار شد که با استقبال بسیار خوب و حضور گسترده مردم این شهرستان روبرو شد.
قاضی القضات آخرین تیر سد آبریز قبل از شکایت به رهبری؟!
در نشست شورای اداری استان مسئولین استان اینبار شکوائیه خود از بی مهری مسئولین ارشد دولتی کشور را نزد محسنی اژه‌ای بردند تا شاید این آخرین تیر ترکش قبل از مراجعه به دفتر رهبری چاره ساز شود و دولت رئیسی مجاب به توجه به درخواست و حق مشروع مردم کهگیلویه شود.
گزارش کامل سفر یک روزه قاضی القضات به کهگیلویه و بویراحمد
از دیدار با دانشجویان و پاسخ به سئوالات تا ماجرای دو پرونده کثیرالشاکی
روز گذشته حجت الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه سفر یکروزه‌ای را به استان کهگیلویه و بویراحمد داشت که در این سفر ضمن انجام برنامه‌های تعیین شده در مرکز استان، نمایندگان وی از مناطق مختلف استان هم بازدید کردند.
فیلم
دوربین تابناک با مردم
یکی از اقدامات در راستای کوچک سازی دولت، برون سپاری برخی از خدماتی است که قبلا توسط دولت انجام می شد.
یادداشت
یادداشت؛
محمد صادق ماندگار فعال فرهنگی-اجتماعی در این نوشته تلاش کرد تا دختران و مادران نسل جدید کمی رنج نامه ی یک «مادر» و یا یک «مادر بزرگ» نسل قبل تر را لمس کنند.