tabnakostan

کاهش چهار پله ای تورم استان قم در کشور
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم با بیان این که نرخ تورم کل کشور در بهمن ماه سال جاری ۴۲.۵ درصد بوده است گفت: استان قم از نظر این شاخص در جایگاه ۱۹ بین استان ها قرار دارد و این در حالیست که کاهش چهار پله ای تورم استان قم نسبت به ماه قبل حائز اهمیت است.
تشریح برنامه های نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران برنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان امسال را اعلام کرد.
جشن ایران جان و روز جوان در قم برگزار شد +عکس
عصر سه شنبه جشن ایران جان با حضور خانواده های قمی در خانه مهندس شهر قم برگزار شد.
لیست نهایی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم منتشر شد
فرماندار قم از انتشار لیست نهایی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه استان قم خبر داد.
دو انتصاب جدید در استانداری قم
استاندار قم طی احکامی جداگانه مهدی متقیان را با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و مهدی یزدیان را به سمت مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری قم منصوب کرد.
مدیران در صورت حمایت از نامزدهای انتخاباتی در قم عزل می‌شوند
استاندار قم گفت: در انتخابات پیش رو اگر مدیری از نامزدی حمایت کند حداکثر عمر مدیریتی اش ۲۴ ساعت است و او را عزل می کنیم‌.
۲۷۴ داوطلب نهایی تایید شده در قم با هم رقابت می کنند
 فرماندار قم گفت: ۲۷۴ نفر از داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از قم حضور دارند و به عنوان نامزدهای نهایی با هم رقابت می کنند.
طرح نظارت بر خالص فروشی در قنادی‌های قم اجرایی شد
مدیرکل استاندارد قم گفت: طرح نظارت بر خالص فروشی در قنادی‌های قم با هدف صیانت از حقوق عامه در سطح استان در حال اجراست.
 هنوز نتوانسته‌ایم قیمت بنزین را حل کنیم/ مصرف بنزین یک ایرانی معادل یک اروپایی نیست/ برخی شرکت‌ها از همه رانت‌ها استفاده می‌کنند
علی آبادی گفت: ناترازی در انرژی، آب، برق یک واقعیت است. مهم این است که باید برای رفع  آن راهکار داشته باشیم و باید به سمت بهر‌ه‌وری از مصرف حرکت کنیم. در مورد بنزین، چون ارزان است مصرف بهینه نداریم و یک نفر ایرانی معادل یک اروپایی بنزین مصرف نمی‌کند.  
تک تک آرای مردم اقتدار کشور را افزایش می دهد
خطیب جمعه قم با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: تک تک آرای مردم به اقتدار ایران می‌افزاید و برای محور مقاومت امیدبخش خواهد بود.
کاهش نرخ تورم قم ثمره تلاش مدیران استان است
استاندار قم در جلسه ستاد تنظیم بازار، گفت: نرخ تورم در استان کاهش چشمگیری داشته و رتبه قم از ۲۱ به رتبه ۲۷ در کشور رسیده که این اتفاق نتیجه تلاش جدی مدیران استان است.
حضور در پای صندوق های رای موجب ناامیدی دشمنان خواهد شد
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضور در پای صندوق های رای موجب ناامیدی دشمنان خواهد شد افزود: ملت ما در همه صحنه ها برای پایداری انقلاب اسلامی در میدان حاضر است و در این انتخابات پیش رو نیز این گونه خواهد بود.
اسامی نهایی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری اعلام شد
ستاد انتخابات کشور، اسامی داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد.انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان با دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه 11 اسفندماه برگزار می شود.
به همت خانه مطبوعات استان قم؛
آئین اختتامیه دومین دوره جشنواره زائران کریمه برگزار شد
آئین اختتامیه دومین دوره جشنواره زائران کریمه(س) و جشن اعیاد شعبانیه با حضور جمعی از اصحاب رسانه، مسوولان و منتخبان جشنواره برگزار شد.
میزان مصرف بنزین در ایران سه برابر استاندارد جهانی است / عامل ناترازی بنزین در صنعت خودروست!
خودرو‌های خارجی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۲.۵ لیتر و خودرو‌های ایرانی ۱۰ تا ۱۲ لیتر مصرف دارند؛ بنابراین، برای رفع ناترازی بنزین نیاز به کاهش سرانه مصرف بنزین داریم و باید در این جهت اصلاحات مهم صنعتی در حوزه خودرو داشته باشیم.
 ۳.۵میلیون رای اولی داریم/داوطلبان تا ۲۵ بهمن می‌توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند/حدود ۱۵ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند
بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان یک هفته اجازه تبلیغات دارند و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند، تخلف خواهد بود. در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و ستادهای انتخاباتی استان‌ها امکان ثبت گزارشات مردمی درخصوص تخلفات داوطلبان انتخابات وجود دارد.
رئیس گروه سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:
هشت هزار قمی از چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر استقبال کردند
رئیس گروه سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: امسال هشت هزار نفر دراین استان به تماشای فیلم‌های جشنواره فجر نشستند.