استاندار گیلان:

نقش گردشگری در توسعه اقتصاد گیلان بسیار مهم است

استاندار گیلان، نقش گردشگری در توسعه اقتصاد استان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: بخش اعظمی از درآمد مردم فومن مربوط به اقتصاد گردشگری است
کد خبر: ۱۱۷۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵ 11 July 2024

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان از فومن اسدالله عباسی عصر امروز، ۲۰ تیرماه در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بیمه سلامت در شهرستان‌های فومن، آستارا، آستانه اشرفیه و رودسر، با بیان اینکه دولت شهید جمهور صادق الوعده بوده است، اظهار کرد: در دوره سه ساله شهید رئیسی صادق الوعده بودیم و همواره سعی کردیم با تمام وجودمان به مردم استان خدمت کنیم و اگر قولی دادیم آن را عملی کردیم.

وی با اشاره به تکمیل بسیاری از پروژه‌های عمرانی توسط دولت سیزدهم گفت: در دولت سیزدهم پروژه‌های نیمه تمام در گیلان افتتاح نشد و با تلاش‌های صورت گرفته هشت همت پروژه در استان به بهره‌برداری رسید، ولی افتتاح آن را منوط به سفر شهید جمهور به گیلان کرده بودیم.

استاندار گیلان ادامه داد: پل کلفت فومن در سیل سال ۹۸ از بین رفت و تا روی کار آمدن دولت سیزدهم هیچ اقدامی برای آن نشده بود، ولی در سفر شهید جمهور به گیلان، اعتباری برای تکمیل این پل در نظر گرفتیم.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم کلنگ آغار هیچ پروژه‌ای را نزد و هدفش تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود، تصریح کرد: درخصوص میدان ورودی شهر فومن یک سری اختلاف نظر وجود داشت و در سه سال گذشته تلاش کردیم اختلافات را برطرف کنیم که این امر خوشبختانه محقق شد.

وی نقش گردشگری در توسعه اقتصاد استان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: بخش اعظمی از درآمد مردم فومن مربوط به اقتصاد گردشگری است لذا در افتتاح پل و جاده باید به این امر توجه شود.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از رشد تولید محصول استراتژیک چای در شهرستان فومن، افزود: فومن در حوزه تولید چای و کیفیت تولید در کشور زبانزد است و به مانند کشورهای پیشرفته در حال تولید این محصول استراتژیک هستند.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم در توسعه زیرساخت‌های حوزه برق به خوبی عمل کرده است، گفت: در سال ۱۴۰۰ خاموشی برق داشتیم ولی در تولید، توسعه شبکه و انتقال برق به خوبی عمل کردیم و در سال گذشته خاموشی منازل مسکونی به حداقل رسید.

وی با اشاره به رشد چشمگیر زیرساخت‌های درمانی در گیلان، عنوان کرد: در بخش بهداشت و درمان اقدامات دولت شهید جمهور خوب بود و دستگاه‌ سی.تی اسکن وارد گیلان شده است.

استاندار گیلان با تاکید بر رشد تولید دام و طیور از جمله مرغ در استان، افزود: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم، میزان مرغ تولیدی در استان ۵۵۰ تن بود که این آمار در دولت سیزدهم به ۱۰۰۰ تن رسید.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه جاده‌های مواصلاتی و بزرگراهی در کشور، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت سیزدهم و شهید جمهور ایمن‌سازی و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای و همچنین تعریض آنها بود که در همین راستا در سال گذشته اتوبان منجیل - رودبار به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به تلاش راهداری جهت تعریض جاده پونل و محور فومن به پونل، افزود: آسفالت ۱۵ کیلومتر از جاده پونل و محور پونل به سمت کلیدبر در حال انجام بوده و در سال جاری نیز مابقی محورها ایمن‌سازی و آسفالت می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تامین اعتبار تعریض جاده پونل و محور سراوان به فومن و سپس آسفالت جاده پونل و محور سراوان به فومن انجام شده است، گفت: در ماه‌های آینده اقدامات اجرایی تعریض جاده پونل و محور سراوان به فومن آغاز می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار