ویژه برنامه‌های سیمای خراسان رضوی به مناسبت ایام محرم

معاون سیمای صداوسیما خراسان رضوی از ویژه برنامه‌های سیمای استان به مناسبت ایام محرم خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰ 09 July 2024
به گزارش تابناک رضوی، مهدی شریفی در این خصوص بیان کرد: در کنداکتور پخش سیمای خراسان رضوی، برنامه‌هایی با رویکرد محرم نیز پیش‌بینی شده است. برنامه ترکیبی «قیامت حروف» با محور اشعار و ادبیات محرم در کنداکتور برنامه‌های صداوسیمای استان قرار دارد.
 
وی افزود: برنامه «بوریا» با محوریت گفت‌وگو به بیان واگویه‌های فعالین عرصه فرهنگی که مرتبط با امام حسین(ع) و عاشورا و محرم می‌پردازد. برنامه «عزیزم حسین» با میزبانی احمد واعظی و حضور خطبا، مادحین و مرثیه‌سرایان اهل بیت(ع) و ایجاد یک منبر رسانه‌ای برای پخش آماده شده است، همچنین برنامه ترکیبی زنده «شب شرقی» با رویکرد اجتماعی و تاثیر اجتماعی محرم نیز هر شب پخش می‌شود.
 
معاون سیمای صداوسیما خراسان رضوی تصریح کرد: پخش زنده عزاداری حرم مطهر هر شب به مدت یک ساعت نیز پوشش داده می‌شود. «حسینیه حرم» هر شب در حرم ویژه هر استان با حضور هیات‌های همان استان برای استان مربوطه نیز پخش می‌شود. پخش زنده آیین‌های «شیرخوارگان حسینی»، «احلی من عسل»، مقتل‌خوانی «عاشورا و تاسوعا»، عزاداری‌ها و خطبه‌خوانی شب عاشورا نیز انجام خواهد شد.
 
شریفی خاطرنشان کرد: چند مستند با رویکرد آیین‌های خاص عزاداری در شهرستان‌های استان نیز تولید شده که در نوبت پخش قرار دارد. در روز عاشورا نیز مراسمات و گردهمایی بزرگ شهرستان‌های استان نیز در حد توان فنی مرکز پوشش داده می‌شود. میان برنامه و برنامه‌های تامینی نیز انتخاب شده است که در جدول پخش قرار دارد؛ به عنوان مثال سعی شده جدیدترین سریال‌ها و فیلم‌های تولید شده شبکه‌ها دریافت و پخش شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار