تولید ۷ میلیون و ۱۸۹ هزار اصله نهال در استان مرکزی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: مجموع نهال‌های تولید شده در استان مرکزی از آغاز طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکنون ۷ میلیون و ۱۸۹ هزار اصله بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۹ 08 July 2024

به گزارش تابناک مرکزی،عبدالحسین محمدی در جمع خبرنگاران در اراک  افزود: استان مرکزی در سال نخست طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، 4 میلیون و 178 هزار اصله نهال تولید داشته است، این در حالیست که 3 میلیون و 478 هزار اصل نهال در بخش دولتی و۷۰۰ هزار اصل نهال در بخش خصوصی تولید شده است.

وی ادامه داد: تعداد یک میلیون و ۲۲۰ هزار اصل نهال در سال اول طرح توزیع گردید که با کاشت این میزان نهال، مساحت ۲۷۵۶ هکتار به اراضی جنگلکاری شده و فضای سبزی استان افزوده شده است. همچنین در سال دوم طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، تولید 4 میلیون اصل نهال در استان مرکزی تعهد شده است که تاکنون ۳ میلیون و ۱۱۱ هزار اصل نهال در استان تولید شده است. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ادامه داد: نهال‌های تولید شده در استان شامل نهال صنوبر، زبان گنجشک، نیلک، سنجد، سرو خمره‌ای، ارغوان، زرشک، بادام کوهی، بلوط، زالزالک، داغ داغان، افرا، توت، بنه، بادام شیرین، زیتون تلخ، گردو، آلبالو وحشی، عناب، شب خسب، نسترن وحشی، گل محمدی و نهال‌ بیابانی آتریپلکس می‌باشد.

محمدی بیان داشت: متقاضیان دریافت نهال می‌توانند درخواست خود را همراه با مشخصات محل کاشت، از اواخر شهریور ماه تا اواسط بهمن ماه، به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تحویل نمایند تا پس از بررسی و بازدید کارشناسان از عرصه‌های مستعد کاشت، حواله نهال به نام متقاضی صادر می‌گردد.
 
وی خاطرنشان کرد: در راستای بند ۶ ماده ۱۶ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۳ مبالغ اخذ شده در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، می‌بایست به حساب سایر منابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی واریز تا اقدامات قانونی در راستای موافقتنامه‌های صادره صورت پذیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار