آماده‌سازی نهضت مسکن سیستان و بلوچستان در ۶۴۷۳ هکتار

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان از اجرای عملیات آماده‌سازی سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن شهری و روستایی این استان در سطح ۶ هزار و ۴۷۳ هکتار و با اعتبار ۶۵ هزار میلیارد ریال خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵ 08 July 2024

 

عطاءاله اکبری از اجرای عملیات آماده‌سازی سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان در سطح 6 هزار و 473 هکتار و با اعتبار 65 هزار میلیارد ریال خبر داد.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده علاوه بر 50 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت سیستان و بلوچستان، در سایت های در حال انجام مراحل آماده سازی نیز 112 هزار و 488 واحد مسکونی جدید شهری و روستایی احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در همه مناطق شهری و روستایی استان (به جز چابهار و زاهدان که توسط تعاونی ها واحدها ساخته می شود) می‌توانند بعد از اجرای طرح‌های آماده‌سازی پروانه ساختمانی اراضی واگذار شده را اخذ و ساخت واحد مسکونی خود را آغاز کنند.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در سایت های طرح نهضت ملی مسکن استان علاوه بر مکان‌یابی مناسب در انتخاب اراضی و اقداماتی برای اجرایی کردن زیرساخت‌های کافی در مناطق مختلف نیز در نظر گرفته شده است تا محرومیت از خدمات رفاهی و اجتماعی ساکنان را شاهد نباشیم‌.

اکبری با اشاره به اهمیت ارائه خدمات روبنایی در طرح نهضت ملی مسکن‌ گفت: همچنین در سایت‌های این طرح مهم ملی در استان فضای مذهبی، فضای سبز، آموزشی و درمانی برای سکونت مناسب شهروندان دیده شده است به طوری که همزمان با اجرای طرح، ساخت این فضاها نیز شروع خواهد شد تا شاهد زیست مناسبی برای شهروندان استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش شده است علاوه بر ظرفیت خود شهروندان با بکارگیری پیمانکاران بومی در قالب تعاونی‌های مسکن بتوانیم گام‌های موثری را در بهبود شاخص‌های استانی برداریم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار