افزایش نرخ جریمه تخلفات رانندگی به زودی اعمال می‌شود

رئیس پلیس راهور استان البرز از افزایش و اعمال مبالغ جدید جرائم تخلفات رانندگی در آینده نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۸ 08 July 2024

به گزارش «تابناک البرز» سرهنگ حمداله رحمتی پور اظهار کرد: به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و راه و شهرسازی و تصویب هیئت وزیران مبنی بر افزایش مبلغ جرائم تخلفات رانندگی، با توجه به مصوبه مذکور و چاپ قوانین و جدول جرائم در روزنامه رسمی کشور در تاریخ ۳۱ خرداد ماه، این مهم به زودی اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان البرز خاطر نشان کرد: هدف پلیس جریمه نیست و طبیعتا راننده‌ای که پایبند به مقررات بوده و رانندگی قانونمند و ایمنی داشته باشد جریمه نخواهد شد که این امر یقینا کاهش تصادفات و به تبع آن کاهش جانباختگان و مجروحین را در پی خواهد داشت.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پویش نه به_تخلف نه به جریمه در سطح پلیس راهور فراجا راه‌اندازی شده که تشویق و ترغیب شهروندان و هموطنان به رانندگی قانونمند و ایمن خواهد بود.

سرهنگ رحمتی پور اظهار کرد: برابر قانون جدید و در زمان سفرهای نوروزی (بازه ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین) اعمال قانون برخی از تخلفات رانندگی با یک سوم افزایش نسبت به مبلغ تعیین شده صورت خواهد گرفت ضمن اینکه مبلغ اعمال قانون برخی از تخلفات نیز در بازه ساعتی ۲۴ تا ۶ صبح با یک سوم کاهش همراه خواهد بود همچنین ارتکاب برخی از تخلفات از قبیل تعدادی از تخلفات حادثه‌ساز برای وسایل نقلیه عمومی با دوبرابر افزایش محاسبه خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان در پایان خاطر نشان کرد: اعمال مبالغ جدید صرفا جهت بازدارندگی از ارتکاب تخلفات رانندگی و حفظ سلامتی و جان شهروندان بوده از رانندگان درخواست می‌کنیم به قوانین پایبند بود و با رعایت مقررات تردد کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
وبگردی
آخرین اخبار