نصاب آسانسور در اردبیل جریمه میلیاردی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: یک شرکت نصب آسانسور در اردبیل به دلیل گرانفروشی و شکایات متعدد به جریمه میلیاردی محکوم شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۴ 07 July 2024

به گزارش «تابناک اردبیل»، علی رحیمی‌آذر اظهار کرد: با شکایت شاکی خصوصی و گزارش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل مبنی بر وقوع تخلف گرانفروشی در نصب و راه اندازی آسانسور به مبلغ ۲۴۷ میلیون ریال به پرونده این شرکت نصب آسانسور متخلف در شعبه ششم بدوی تعزیرات حکومتی شهر اردبیل رسیدگی شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه، نظریه کارشناس دادگستری و اخذ آخرین دفاع، اتهام انتسابی محرز و متهم علاوه بر پرداخت ۲۴۷ میلیون ریال به عنوان جبران خسارت به شاکی به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد و ۴۷۹ ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی اردبیل بیان کرد: با اخلال‌گران نظم اقتصادی و برهم‌زنندگان آرامش بازار و افرادی که دست به احتکار، افزایش خودسرانه قیمت و یا قاچاق کالا می‌زنند مماشات نشده و برای پرونده‌های تعزیراتی در سریع‌ترین زمان ممکن حتی در محل بازرسی واحدهای صنفی حکم تعزیراتی مقتضی صادر می‌شود.

رحیمی آذر گفت: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضائی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی اردبیل تصریح کرد: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی، عرضه کالا خارج از شبکه توزیع و یا هر گونه تخلف اقتصادی واحدهای صنفی را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه تلفن گویای ۱۳۵ و سایت tazirat۱۳۵ اطلاع دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار