خدمت‌رسانی سلامت هلال احمر در مناطق محروم گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: با فعالیت کاروان‌های سلامت و نذر خدمت بیش از ۶۲۰ نفر از مردم در مناطق محروم و کم برخوردار استان از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی برخوردار شدند.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲ 07 July 2024

به گزارش «تابناک گلستان» به نقل از تسنیم، قاسم غریب‌آبادی با اشاره به ارائه خدمات متنوع درمانی جمعیت هلال احمر گلستان به مردم استان اظهارداشت: یکی از اقدامات جمعیت هلال احمر، اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار استان و همچنین تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان خردادماه چند کاروان سلامت و نذر خدمت در مناطق کم‌برخوردار استان اعزام شده است، گفت: با فعالیت این کاروان‌ها بیش از 620 نفر از مردم در این مناطق از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی برخوردار شدند.

وی همچنین گفت: از ابتدای امسال هم چنین در چند نوبت و با کمک خیران، بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان توزیع شده است. در این مدت بیش از چهار هزار و 790 بسته معیشتی در قالب پویش هلال رحمت بین خانواده‌های کم برخورداری که از قبل شناسایی شده بودند، توزیع شد.

غریب‌آبادی ادامه داد: در کنار این اقدامات، بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان نیز توانسته با کمک خیران، تجهیزات پزشکی امانی را در اختیار 190 نفر از بیماران نیازمند قرار دهد.

وی گفت: همچنین 473 قلم دارو در قالب طرح مرهم جمع آوری شده و 552 نفر نیز از خانواده هلال امر در قالب طرح حمایت ماندگار، اهدای خون داشتند.

کودک 4 ساله سیرجانی عصر دیروز پیدا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به فعالیت 14 تیم برای یافتن کود 4 سال اهل سیرجان که ساعت 11 و 30 دقیقه روز جمعه ( 15 تیرماه) در محدوده جاده خاکی روبه روی اداره کل محیط زیست در محور ناهارخوران گمشده بود، اظهارداشت: تیم‌های ارزیاب، آنست، کوهستان و واکنش سریع به همراه تیم‌های پشتیبان از آق قلا، واکنش سریع، آنست (تیم سگ‌های تجسس)، مرکزی گرگان ERC و کردکوی در این عملیات بکارگیری شدند و از ساعت 16 و 30 دقیقه همان روز ، 46 نفر از نیروهای هلال احمر در منطقه حضور یافته بودند و عملیات جست‌وجو را ادامه دادند.

وی گفت: همچنین تیم‌هایی از شهرداری گرگان و محیط زیست به همراه چند نفر از شهروندان در عملیات جست‌وجوی این کودک همکاری داشتند و عصر دیروز پس از بیش از 24 ساعت جست‌وجو، کودک حوالی منطقه مفقود شده در صحت و سلامت پیدا و به آغوش خانواده بازگشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار