رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه خبر داد؛

مشارکت ۵۰ درصدی کرمانشاهیان در دور دوم انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از افزایش ۵۰ درصدی مشارکت مردم کرمانشاه نسبت به دور اول انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲ 07 July 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، علی شعبانی امروز یکشنبه (۱۷ تیرماه) در ستاد انتخاباتی استان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ظرف یک هفته ۵۵ میلیون نفر رأی دادند، در دوره دوم انتخابات مشارکت بالا رفت و به ۵۰ درصد رسید که نشان‌دهنده حضور بالای مردم در انتخابات است.

وی افزود: طبق آمار رسمی، دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری که در پانزدهم تیرماه برگزار شد، از مجموع واجدین شرایط رأی‌گیری یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۴۲۳ نفر، ۶۸۸ هزار و ۴۹۶ نفر در انتخابات شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: آرا صحیح مأخوذه ۶۷۱ هزار و ۶۳۲ نفر، آرا باطله ۱۶ هزار و ۹۰۲ رأی است، میزان مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری استان کرمانشاه ۴۲.۱ درصد است، در دوره دوم ۶۸۹ هزار و ۵۹۳ تعرفه مصرف داشتیم, ۱۷۳ هزار و ۱۱۴ نفر بیشتر، نسبت به دور اول در انتخابات شرکت کردند.

شعبانی ادامه داد: درشهرستان‌ سنقروکلیایی ۴۱ هزار و ۵۱۳ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت ۵۳.۶۸ درصد و رشد میزان مشارکت ۱۳ درصد بوده است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در این شهرستان ۲۷ هزار و ۲۴۰ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۳ هزار و ۶۰۹ رأی بوده است.

وی بیان کرد: در شهرستان کنگاور ۳۱ هزار و ۹۹۰ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت ۴۶.۳۰ درصد، و رشد میزان مشارکت ۱۲ درصد بوده است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان کنگاور ۱۸ هزار و ۶۱ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۳ هزار و ۹۹۰ رأی بوده است.

وی افزود: در شهرستان صحنه ۲۸ هزار و ۳۳۴ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت ۴۳.۷۹ بوده است و رشد میزان مشارکت ۱۳ درصد بوده است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان صحنه ۱۵ هزار و ۳۵۸ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۲ هزار و ۴۵۶ رأی بوده است.

وی ادامه داد: در شهرستان پاوه ۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت ۳۴.۴۶ درصد و رشد میزان مشارکت ۷ درصد بوده است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان پاوه ۱۲ هزار و ۳۷۰ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی سه هزار و ۲۳۳ رأی بوده است.

شعبانی تشریح کرد: در شهرستان جوانرود ۱۶ هزار و ۲۶ نفر در انتخابات شرکت کردند میزان مشارکت ۲۷.۹۲ بوده و رشد میزان مشارکت حدود ۷ درصد است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان جوانرود ۱۲ هزار و ۸۹۵ رأی و مجموع آرای جلیلی هزار و ۶۵۳ رأی بوده است.

وی عنوان کرد: در شهرستان روانسر ۱۱ هزار و ۹۴۶ نفر در انتخابات شرکت کردند میزان مشارکت در انتخابات ۳۰.۸۱ و میزان رشد مشارکت ۸ درصد بوده است مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان روانسر ۹ هزار و ۵۹۲ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی هزار و ۶۵۳ رأی بوده است.

شعبانی ادامه داد: در شهرستان اسلام آباد غرب ۵۸ هزار و ۳۵۴ نفر در انتخابات شرکت کردند میزان مشارکت در انتخابات ۴۵.۵ بوده و رشد ۱۲ درصد داشته است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان اسلام آباد غرب ۴۳ هزار ۷۱۱ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۳ هزار و ۴۷۱ رأی بوده است.

وی بیان کرد: در شهرستان دالاهو ۱۴ هزار و ۲۰۷ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت در انتخابات ۴۲.۴۹ و میزان رشد مشارکت ۱۵ درصد بوده است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان دالاهو ۱۲ هزار و ۳۲۷ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی هزار و ۶۸۱ رأی بوده است.

شعبانی یادآور شد: در شهرستان قصرشیرین ۹ هزار ۳۳۴ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت در انتخابات ۴۲.۵۳ درصد بوده و رشد ۱۱ درصد داشته است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان قصرشیرین ۷ هزار و ۳۱ رأی و مجموعه آرای کسب شده جلیلی ۲ هزار و ۹۸ رأی بوده است.

وی بیان کرد: در شهرستان سرپل ذهاب ۳۵ هزار و ۳۰۸ نفر در انتخابات شرکت کردند، میزان مشارکت در انتخابات ۴۹.۷۲ بوده و رشد ۱۲ درصدی داشته است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان سرپل ذهاب ۲۷ هزار و ۸۰۰ رأی و مجموعه آرای کسب شده جلیلی ۶ هزار و ۸۳۶ رأی بوده است.

وی در ادامه افزود: از مجموع ۸۷۵ هزار و ۶۰۸ نفر واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان کرمانشاه، ۳۴۵ هزار و ۱۳۸ نفر در انتخابات شرکت کردند میزان مشارکت ۳۹.۴۸ درصد بوده و رشد ۱۰ درصدی داشته است مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان کرمانشاه ۲۳۴ هزار و ۹۸ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۰۳ هزار و ۲۲۴ رأی بوده است.

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه در پایان خاطر نشان کرد: در شهرستان هرسین ۳۳ هزار و ۷۷۱ نفر در انتخابات شرکت کردند میزان مشارکت ۴۷.۶۵ و رشد ۱۳ درصد داشته است، مجموع آرای کسب شده پزشکیان در شهرستان هرسین ۲۰ هزار و ۸۰۶ رأی و مجموع آرای کسب شده جلیلی ۱۲ هزار و ۲۸۷ رأی بوده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار