تعطیلی ادارات قم به دلیل آلودگی هوا

کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای قم اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن هوای استان در شرایط بسیار ناسالم، ادارات قم از ساعت ۱۱ تعطیل می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶ 07 July 2024

به گزارش تابناک قم،  روز یکشنبه به نقل از روابط عمومی استانداری قم، با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حدبسیار ناسالم برای تمامی گروه‌ها و همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی، امروز(یکشنبه ۱۷ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) از ساعت ۱۱ صبح تعطیل اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش، ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود.

این گزارش حاکی است: متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

بر اساس این گزارش، فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانی منشا گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت وشهرداری ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

در این گزارش آمده است: هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

در این گزارش تاکید شده است: تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت اضطراری در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار