تحقق ۶۳ هزار نفری عملکرد اشتغال کمیته امداد مازندران بر اساس شاخص‌های کشوری

استاندار مازندران گفت: عملکرد اشتغال ما بر اساس شاخص‌های کشوری، ۶۳ هزار نفر بود، که از تعهد ۴۸هزار نفری ما بیشتر محقق شد که نشان از همکاری بانک‌ها و ده دستگاه حمایتی دارد.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۸ 07 July 2024

به گزارش تابناک مازندران، یوسف نوری در آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در دولت سید محرومان اظهار داشت: مردمان این دیار همچون دماوند راسخ و برافراشته و سرو قامت در تمامی عرصه‌ها از رشادت و شهادت تا تولید و خدمت حضور افتخار آفرین دارند و ما افتخار می‌کنیم که خداوند فرصت عطا فرمود با ابلاغ سید‌الشهدا خدمت، خدمت‌گزار شما باشیم و به این خدمت گزاری شاکریم و افتخار می‌کنیم.

 

تحقق ۶۳ هزار نفری عملکرد اشتغال کمیته امداد مازندران بر اساس شاخص‌های کشوری  

یوسف نوری با اشاره به اینکه، روزی در ایران مصرف‌گرایی رواج داشت گفت: اما خدا را شکر به برکت انقلاب اسلامی و بر اساس آموزه‌های قرآن که شغل و تلاش برای تولید را جهاد در راه خداست دانسته این فرهنگ ابتدا توسط امام خمینی (ره) و سپس مقام معظم رهبری در کشور ساری و جاری شد.

وی افزود: امروز در قله‌های افتخار ایستاده‌ایم، اگر چه نارسایی‌هایی هست اما در دنیا تمدن نوین اسلامی تعیین کننده است.

استاندار مازندران بیان داشت: بیشترین بیکاران ما فارغ‌التحصیلان دانشگاه هستند به دلیل اینکه، فرهنگ مصرف‌گرایی وجود دارد و دانشگاه باید کارآفرین تربیت کند.

نوری گفت: امروز ما در آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی با ۱۵۰۰ میلیارد تومان حضور داریم که با زحمت دوستان در کمیته امداد مازندران این یادگار حضرت امام خمینی (ره) انجام شده که اتقاقات خوبی رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه، در دولت شهید رئیسی کار خوبی در تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ در زمینه اشتغال‌زایی بیشتر و تقلیل نرخ بیکاری انجام شد گفت: در سال گذشته در مازندران کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها به میزان ۱۰۱ همت بوده است، اگر این پرداخت‌ها هدفمند باشد، می‌توانیم شاهد حذف بیکاری باشیم، بر اساس تبصره ۱۸، ۲۰۰۰ میلیارد تومان در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و ۲۰۰ میلیارد تومان هم برای مشاغل خانگی خرد و کوچک پرداخت شده که سهمیه امسال ما هم ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

نماینده‌ی عالی دولت در مازندران تاکید کرد: عملکرد اشتغال ما بر اساس شاخص‌های کشوری، ۶۳ هزار نفر بود، که از تعهد ۴۸هزار نفری ما بیشتر محقق شد که نشان از همکاری بانک‌ها و ده دستگاه حمایتی دارد.

نوری با اشاره به اینکه، استان مازندران ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد گفت: ما در دنیا سه مکتب غذایی داریم که یکی از آنها ایران است، تنوع و جذابیت غذاهای ایرانی بیشتر از همه جای دنیاست که از این ظرفیت در استان استفاده نشده است.

وی گفت: تولیدکننده نباید بازار و فروش را بلد باشد، ما باید تسهیل‌گری و اجرا را برعهده بگیریم و بازارهای واقعی و مجازی برای عرضه محصولات تولیدکننده داشته باشیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: در دولت سیزدهم ۱۰هزار کارگاه نیمه‌فعال و راکد را با بیش از ۲هزار همت فعال شد و باید اقتصاد روستا را به حرکت در بیاوریم، مازندران ۳هزار و ۵۰۰ روستا دارد که اگر تامین باشند، قطعا شاهد جهش تولید با مشارکت مردم خواهیم بود.

خبر: الهام زارعی

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار