برگزاری آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در دولت سید محرومان

آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی با عنوان؛ «ایرانی ماهر _ مهارت ایرانی» با حضور نوری استاندار مازندران، علی بابایی کارنامی، عالیه زمانی و عمران عباسی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، میثم معافی مدیر کل کمیته امداد مازندران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مدیران عامل بانک‌ها و مددجویان مجری طرح اشتغال در ساری برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۴ 07 July 2024

به گزارش تابناک مازندران، آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی با عنوان؛ «ایرانی ماهر _ مهارت ایرانی» با حضور نوری استاندار مازندران، علی بابایی کارنامی، عالیه زمانی و عمران عباسی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، میثم معافی مدیر کل کمیته امداد مازندران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مدیران عامل بانک‌ها و مددجویان مجری طرح اشتغال در ساری برگزار شد.

 

برگزاری آیین ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در دولت سید محرومان  

در این آیین، مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه، در امداد آدم‌های ضعیف تبدیل به آدم‌های قوی می‌شوند اظهار داشت: ایران قوی را آدم‌های قوی می‌سازند.

میثم معافی با اشاره به ۱۰ هزار فرصت شغلی که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ و در زمان خدمت سید محرومان ایجاد شد گفت: ۹۰ درصد فرصت‌های شغلی در جهان کسب و کارهای کوچک هستند که زود بازده، سرعت بالا، ریسک پایین، نشاط و مشارکت جمعی و از همه مهمتر خانواده محور بودن از مهمترین ویژگی‌های آن می‌باشد.

وی با تشکر از همه مدیران عامل بانک‌ها که به مددجویان امداد اعتماد نمودند گفت: تولید و اشتغال سبب نشاط اجتماعی در جامعه می‌شود و بزرگترین مرگ بر آمریکا است.

مدیر کل کمیته امداد مازندران به سه ظرفیت مهم دانش بنیان، دیپلماسی مزه و ابریشم در استان اشاره کرد و گفت: ۸۷ درصد اقتصاد دنیا دانش بنیان است و ما با توجه به استعداد جوانان در این مسیر قوی هستیم.

معافی فرصت تمدنی و توسعه دیپلماسی مزه را در مازندران مهم برشمرد و گفت: وجود ۸۰نوع مزه، ۲۰۰ نوع غذا و ۲۰۰۰گونه گیاه از ظرفیت‌های مهم استان در جهت ایجاد مشاغل م‌ باشد.

وی به سابقه ۴هزار ساله ابریشم در ایران و مسیر جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: ابریشم ملکه الیاف است و در مازندران با توزیع ۵۰ هزار اصله نهال توت مراحل رونق این زنجیره در حال انجام است تا بتوانیم این صنعت را در استان احیا نماییم.

خاطرنشان می‌شود: در پایان این مراسم از مجریان طرح اشتغال برتر کمیته امداد مازندران با اهدا لوح تقدیر تجلیل و از غرفه‌های مشاغل ایجاد شده در حاشیه مراسم بازدید بعمل آمد.

خبر: الهام زارعی

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار