خرید تضمینی گندم در استان قزوین از مرز ۱۵۰ هزار تن عبور کرد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: آمار خرید تضمینی گندم در استان از مرز ۱۵۰ هزار تن عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش قابل توجهی همراه است.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶ 06 July 2024

به گزارش تابناک قزوین، حسن جلیلوند با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در استان قزوین ۱۶ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: آمار خرید تضمینی گندم در استان از مرز ۱۵۰ هزار تن عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش قابل توجهی همراه است.

حسن جلیلوند با بیان اینکه سال گذشته تا همین مدت ۱۲۸ هزار و ۳۰۰ تن گندم از کشاورزان قزوینی خریداری شده بود، ادامه داد: تا کنون خرید تضمینی این محصول نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی پیش بینی کرد: تا پایان زمان برداشت گندم در استان قزوین ۲۰۰ هزار محصول به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

جلیلوند بر خرید کیفی محصول گندم در استان تاکید کرد و عنوان کرد: امسال در خرید محصول گندم به ۲۱ مرکز خرید بخش خصوصی و تعاونی در استان تاکید شده است که گندم با کیفیت خریداری کنند و در اختیار کارخانجات قرار دهند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: قیمت خرید گندم از کشاورزان برای هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال ذکر شده که هزینه آن نیز به کشاورزان تحویل خواهد شد.

وی یادآور شد: در سال زراعی جاری ۴۷ هزار و ۱۹۴ هکتار گندم آبی و ۱۱۱ هزار و ۶۷۳ هکتار گندم دیم در استان قزوین کشت شده که بیشترین سطح زیر کشت گندم آبی مربوط به شهرستان آبیک با ۱۴ هزار و ۸۵۰ هکتار و گندم دیم در شهرستان آوج با ۴۸ هزار و ۶۱۰ هکتار است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار