۳۰ پروانه ساختمانی در بافت فرسوده قزوین صادر شد

رییس اداره بازآفرینی شهری شهرداری قزوین گفت: ۳۰ پروانه ساختمانی در سال جاری از سوی شهرداری قزوین در بافت فرسوده صادر شده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۲ 06 July 2024

به گزارش تابناک قزوین، آرش رشوندآوه در این خصوص اظهار کرد: ۱۸پروانه ساختمانی در منطقه یک، ۲ پروانه ساختمانی در منطقه ۲ و ۱۰ پروانه ساختمانی در منطقه چهار طی سال جاری صادر شده است.

وی با بیان اینکه روند نوسازی در بافت‌های فرسوده اثر روانی خوبی به لحاظ اجتماعی دارد و مردم به صاحبخانه شدن امیدوارتر می‌شوند، تصریح کرد: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین در راستای افزایش صدور پروانه در بافت فرسوده به دنبال تصویب ضوابط تشویقی نوسازی محلات بافت ناکارآمد شهر قزوین است.

رشوند آوه تصریح کرد: ضوابط تشویقی نوسازی کالبدی برای رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده هادی‌آباد، تسریع و تسهیل نوسازی و ایجاد انگیزه برای توسعه‌گرها، سرمایه گذاران و مالکان اراضی محدوده این محله و ارتقای کیفیت محیطی و تامین خدمات مورد نیاز آن تدوین و تصویب شده که هم اکنون در حال بهره برداری شهروندان برای ساخت و ساز در این محله است.

به گفته این مسوول، طرح‌های بازآفرینی ویژگی‌هایی از جمله توسعه پایدار، تاکید بر حفظ منابع طبیعی، کاهش آلودگی و بهینه‌سازی مصرف انرژی، ارتقای کیفیت زندگی و فراهم کردن دسترسی بهتر به خدمات شهری مثل حمل‌ونقل، بهداشت، آموزش و تفریح، مشارکت اجتماعی، جلب مشارکت فعال ساکنان و جامعه محلی در فرایند برنامه‌ریزی و اجرا را در بر دارد.

رییس اداره بازآفرینی شهری شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: این طرح‌ها معمولا با همکاری سازمان‌های دولتی، شهرداری‌ها، بخش خصوصی و جامعه محلی به اجرا درمی‌آیند و هدف اصلی آنها ایجاد شهری پویا، پایدار و زیست‌پذیر برای همه ساکنان است.

گفتنی است، هم اکنون شهر قزوین دارای ۵۰۴ هکتار بافت فرسوده است که هشت درصد از مساحت کل بافت شهر قزوین به آن اختصاص دارد.

 

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار