۱۷ هزار و ۸۹۲ دستگاه خودروی باری در قزوین معاینه فنی شدند

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: ۱۷ هزار و ۸۹۲ دستگاه خودروی باری سنگین در استان سال جاری از سوی مراکز معتبر معاینه فنی شدند.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۸ 06 July 2024

به گزارش تابناک قزوین به نقل از ایرنا، علیرضا معیری پور در این باره اظهار کرد: برگه بارنامه‌های صادر شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش چهار درصدی همراه است.

وی با بیان اینکه، سال گذشته در استان قزوین طی سه ماهه نخست سال ۱۷ هزار و ۱۹۴ برگه معاینه فنی صادر شده بود، ادامه داد: معاینه فنی کامیون به بررسی قسمت‌های مختلف این خودرو محسوب مربوط می‌شود که می‌تواند در آینده ضمن تامین امنیت شخص راننده، در کاهش آلودگی هوا نیز موثر باشد.

معیری پور به راه اندازی سامانه سباف در استان قزوین اشاره کرد و گفت: سامانه یکپارچه بازدید فنی وسیله نقلیه باری و مسافری (سباف) از مردادماه سال جاری به صورت طرح ملی در کشور آغاز شده و می‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از صدور اوراق غیرواقعی حمل بار باشد.

به گفته این مسوول، مدیران فنی شرکت های حمل و نقل مسافر و باربری به ازای یک برگ بارنامه و صورت وضعیت مراتجعه کرده و صورت وضعیت خودرو را پس از بازدید کامل ثبت خواهند کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار