مشارکت ۱۰۰ درصدی در برخی از روستاهای دیواندره

فرماندار دیواندره گفت: در راستای برگزاری دومین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شعب سیار به روستاها ارسال شده و در برخی از روستاهای این شهرستان مشارکت مردم ۱۰۰درصدی بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷ 05 July 2024

به گزارش تابناک کردستان، سید جواد حسینی در این باره اظهار کرد: مردم شهرستان دیواندره در نقاط مختلف شهری و روستایی همواره در انتخابات‌های مختلف مشارکت خوبی داشته اند، به گونه ای که در انتخابات ۱۲ اسفند سال گذشته و هشتم تیر امسال، روستای "سراب قره خان" این شهرستان مشارکت ۱۰۰ در صدی داشت.

وی با بیان اینکه در این دوره نیز تاکنون در برخی از روستاهای شهرستان مردم مشارکت ۱۰۰ در صدی داشته اند، گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده، شور و شوق مردم برای مشارکت در این مرحله نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است.

فرماندار دیواندره یادآور شد: با توجه به بافت سنتی شهرستان و اینکه بیشتر مردم مشغول کار کشاورزی هستند بیشترین حضور در پای صندوق را در ۲ نوبت اول صبح یا ساعت ۱۸ به بعد خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ۹۲ شعبه اخذ رای شامل ۲۲ ثابت و سیار شهری و ۷۰ شعبه ثابت و سیار روستایی در دیواندره دایر است، از مردم شهرستان خواست با حضور پرشور، گسترده و آگاهانه خود در این رویداد سرنوشت ساز برگ زرین دیگری بر افتخارات استان کردستان و شهرستان دیواندره بیافزایند.

به گزارش ایرنا، ۲۵ هزار عوامل اجرایی، امنیتی و نظارتی در هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در استان کردستان فرآیند برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را انجام می دهند.

۳۱ هیات اجرایی در مرکز شهرستانها و بخشداری های کردستان فعال است و ۱۰ فرمانداری و ۲۱ بخشداری به عنوان مراکز حوزه های انتخابات، مسئولیت پشتیبانی، هدایت و اجرای فرایندهای انتخابات را برعهده دارند.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده بود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، «مسعود پزشکیان» ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رأی و «سعید جلیلی» با ۹ میلیون ۴۷۳ هزار ۲۹۸ رأی داشتند که با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها در مرحله اول موفق به کسب اکثریت مطلق آراء نشدند، انتخابات به دور دوم رفت.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار