رشد بیش از ۲.۵ برابری اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از رشد بیش از ۲.۵ برابری اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد
کد خبر: ۱۱۷۴۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶ 04 July 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی اعتبارات عمرانی و هزینه ای سال ۱۴۰۳ استان مورد تصویب قرار گرفت که در آن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، با اشاره به این که در سال ۱۴۰۰ اعتبارات عمرانی استان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۳ این رقم با رشد قابل توجهی به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است گفت: تخصیص اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰، ۳۸ درصد به صورت اسناد خزانه بود که در این خصوص نیز رشد قابل توجهی اتفاق افتاده به گونه ای که به صورت میانگین ۷۳ درصد تخصیص به صورت نقدی در اعتبارات عمرانی استان داشتیم.

آقای سپهری افزود: درسال ۱۴۰۰ حدود ۱ هزار و ۴۰ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای و جاری استان بود که در سال ۱۴۰۳، این رقم به ۱ هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان افزایش پیداکرده که یک رشد ۳۶ درصدی را نشان می دهد.

وی اولویت بندی تکمیل طرح های نیمه تمام استان، اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار و مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان و تکمیل طرح های توسعه ای استان را محور اصلی توزیع و هزینه کرد اعتبارات بخش عمرانی دانست که در این جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات استانی در دولت سیزدهم جذب خوبی نیز از منابع ملی انجام پذیرفت به گونه ای که ۱۸ همت از منابع ملی جذب شد و بیش از ۷ همت نیز از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان جذب کردیم.

آقای سپهری با بیان این که ۶ همت از محل منابع شرکت ملی گاز ایران برای تکمیل طرح های گازرسانی حدود ۶۱۵ روستا هزینه شده است ادامه داد: اعتباری بالغ بر ۲ همت نیز در راستای عملیات اجرای فیبر نوری در روستاها از محل منابع شرکت مخابرات ایران تخصیص پیدا کرده است.

وی با اشاره به این که امسال برای نخستین بار برای ده استان سردسیر کشور اعتبارات عمرانی به صورت تن خواه اختصاص می یابد گفت: سهم استان از این اعتبارات ۷۷۰ میلیارد تومان می باشد که برای طرح های مختلف توسعه ای و نیمه تمام استان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی افزود: امسال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت تن خواه برای تکمیل طرح های احیای دریاچه ارومیه و ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز به صورت هزینه ای برای تکمیل واحد های مسکونی نیمه تمام خسارت دیده زلزله خوی اختصلص یافته است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار