واگذاری پروژه هشت هزار واحدی اراک به متقاضیان در سال آینده

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: پروژه هشت هزار و ۱۱۲ واحدی اراک به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های اقدام ملی سال آینده با کمک منابع مالی بانکی، صندوق ملی مسکن و آورده متقاضیان واگذار می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۵ 03 July 2024

به گزارش تابناک مرکزی،عباس یوسف‌زاده در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد : در دولت سيزدهم با كليد خوردن طرح ملي مسكن، ساخت 77 هزار واحد مسكوني سهم استان مركزي شد كه مقرر گرديد از اين تعداد ۱۶ هزار واحد در روستاها، ۲۴ هزار واحد به‌صورت خودمالکی یا بازآفرینی و ۳۶ هزار واحد با تأمین زمين از سوي دولت ساخته شود.
وي با اشاره به تعريف پروژه 3 هزار واحدی در امیرکبیر و 4 هزار واحدی در مهاجران تصريح كرد: اين واحدها هم اكنون با ساخت بالايي در حال ساخت هستند و مشكل خاصي وجود ندارد.

مديركل راه و شهرسازي استان با بيان اينكه سهميه اختصاص‌یافته به اراك در قالب پروژه‌هاي يك هزار و 320 واحدي شهيد سليماني، يك هزار واحدي جهاد خانه‌سازی و 8 هزار و 100 واحدي تعريف شد، افزود: پروژه شهيد سليماني با طي كردن مراحل پاياني شهریورماه به متقاضيان تحويل خواهد شد، از پروژه يك هزار واحدي سپاه ۵۰۰ واحد آن تحویل داده و الباقی در مرحله تحویل است.

يوسف‌زاده در خصوص مشكلات پروژه ۸ هزار و 100 واحدی و كندي عمليات آن كه موجب نارضايتي مردمي شده است، تصريح كرد: تك پيمانكار بودن اين پروژه و عدم تأمین منابع مالی توسط بانک در مراحل اوليه طرح، اجراي آن را با چالش مواجه كرد كه با تصميمات اتخاذ شده اين پروژه به چهار پيمانكار واگذار شد كه اگر مردم در پرداخت به‌موقع سهم خود همكاري لازم را داشته باشند عمليات ساخت واحدها با سرعت اجرا و از سال آينده تحويل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد : همچنين ۳۲ هزار واحد در قالب گروه ساخت هدف‌گذاری، ۹ هزار و ۸۰۰ واحد واگذاری ساخت صورت‌گرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار