تشکیل انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد هنری برنامه اولویت‌دار وزارت ارشاد است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تشکیل انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فرهنگی و هنری با هدف تسهیل در امور هنرمندان رشته‌های مختلف هنری برنامه اولویت‌دار این وزارتخانه است.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲ 03 July 2024

به گزارش تابناک مرکزی،محمدحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در جمع مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری استان مرکزی، افزود: آموزشگاه‌های آزاد هنری، مردادماه سال جاری برای اولین بار در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت می‌شوند و رتبه‌بندی آموزشگاه‌ها نیز در دستور کار ویژه است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کارت صلاحیت تدریس به موازات رتبه‌بندی آموزشگاه‌ها به زودی صادر می‌شود، داد: این وزارتخانه به عنوان متولی حوزه آموزش‌های هنری است و در بخش آموزش عمومی و در حوزه افزایش سواد هنری جامعه وظایفی را عهده‌دار است و برنامه‌ریزی‌ها و سیاست گذاری‌هایی را در این عرصه انجام می‌دهد.

اسماعیلی برگزاری دوره "اعطای جایزه ملی آموزش هنر" با عنوان "سرو ایرانی" و اجرای طرح ملی «تابا» را از جمله اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: در طرح ملی تابا، آموزشگاه‌های آزاد هنری برتر تجلیل خواهند شد این در حالی‌ است که مراکز آموزش هنر هنرستان‌های هنرهای زیبا، آموزشگاه‌های آزاد هنری و مراکز مهارتی و همه حوزه‌هایی که در زمینه آموزش‌های هنری مشغول فعالیت هستند نیز در طرح جایزه ملی«سرو ایرانی» مشارکت داده خواهند شد و سالانه از برگزیدگان آن تجلیل و نشان سرو ایرانی به آنها اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای اقشار مختلف بخصوص مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرها از جمله وظایف ذاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ و هنر در کشور می باشد .

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیگفت:یکی از دغدغه‌های متولیان و آموزشگاه‌های آزاد، فعالیت آموزشگاه‌های غیر مجاز و بدون مجوز می باشد که در این زمینه با همکاری ادارات کل استانها از فعالیت از مراکز جلوگیری خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار