برگزاری اختتامیه دومین کنگره بانوان تاثیرگذار در سیستان و بلوچستان

دومین کنگره بانوان تاثیرگذار سیستان و بلوچستان با حضور استاندار، معاونین استاندار و شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی شامگاه سه شنبه همزمان با روز خانواده در تالار امام رضا(ع) دانشگاه استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۸ 03 July 2024

به گزارش تابناک، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، زن را عنصر اصلی رشدآفرینی در خانواده و جامعه دانست و بر نقش زنان در اعتلای جامعه توحیدی و رسیدن به پیشرفت اسلامی، ایرانی تاکید کرد.

زهرا ابراهیمی با اشاره به نقش بانوان در انتخابات گفت: بانوان با القای افکار و اندیشه‌های صحیح خود می‌توانند منشاء تحول باشند و نقش آنها در شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری و نیز در تحولات کشور بسیار مهم و پررنگ است.
وی با تبریک روز خانواده افزود: اصلی ترین نهاد جامعه خانواده است که سعادت و شقاوت جامعه وابسته به خانواده بوده و سرنوشت افراد در خانواده رقم می خورد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان داشتن جامعه سالم را در گرو داشتن خانواده‌های سالم دانست و اظهار کرد: خانواده به عنوان پایه ای ترین نهاد اجتماعی نقش مهمی در تعیین خط مشی زندگی آحاد جامعه داشته و سلامت آن پیش نیاز جامعه سالم محسوب می شود.
وی بیان کرد: در دومین جشنواره زنان تاثیرگذار سیستان و بلوچستان بیش از یک‌هزار و ۵۲ نفر از بانوان اقدام به ثبت نام در سامانه کنگره ملی بانوان تاثیرگذار کردند که حسب داوری های انجام شده هشت نفر برگزیده و تجلیل شدند همچنین از هفت فعال در حوزه تحکیم خانواده نیز توامان تجلیل شد.
ابراهیمی با اشاره به اقدامات دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در دولت سیزدهم گفت: کسب رتبه عالی در سه سال متوالی حسب ارزیابی مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور و انجام ۲۳ فعالیت در حوزه اقتصادی و توانمند سازی برای اولین بار من جمله بوت کمپ‌های تخصصی، برگزاری ۱۵ همایش کارآفرینی در شهرستان‌های استان، افتتاح خانه های مهارت، بهره گیری از ظرفیت های موجود در راستای مولدسازی دارایی ها و ایجاد کارگاه‌های متمرکز، افتتاح ۲ مرکز تجمیعی مهارتی و تولیدی صنایع دستی، کسب رتبه دوم در اجرای بهینه تفاهم‌نامه وزارت کشور و وزارت میراث فرهنگی، مهارت اموزشی و ایجاد اشتغال در روستاها و تعیین گروه‌های پشتیبان از مهمترین اقدامات این مدت در حوزه بانوان استان بوده است.

وی کسب ۲ دیپلم افتخار در همایش بسیج اصناف کشور، برگزاری ۵۰ دوره آموزشی، اولین دپارتمان طراحی لباس، ایجاد اشتغال در ندامتگاه‌های استان و در حوزه بین الملل هفت فعالیت برای اولین محقق شد، حضور در هفت کشور و زمینه سازی برای بازارسازی محصولات و منسوجات استان که در نهایت تمام اقدامات منجر به ارتقاء نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در استان شد از دیگر اقدامات حوزه بانوان در دولت سیزدهم بوده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک سهم ۵۵ درصدی از شرکت‌های دانش بنیان و صنایع خلاق در اختیار بانوان است.
وی بیان کرد: همپنین در حوزه عمرانی ۱۵ فعالیت نظیر ساخت ۲ گرمخانه، افتتاح پارک بانوان زاهدان و اتمام کانون فرهنگی شهرستان هیرمند بعد از ۱۲سال، اتمام کانون نیکشهر بعد از ۹سال، تامین اعتبار هشت پارک بانوان، اولین سوله ورزشی در حاشیه شهر، ساخت سه بازارچه عرضه محصولات و پردیس فرهنگی در مرحله ساخت برای نخستین بار در استان محقق شد.
ابراهیمی گفت: در حوزه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، حقوقی و بهداشتی نیز ۳۰ فعالیت برای اولین بار محقق شد که از شاخص‌ترین آنها می‌توان به افتتاح خانه نون و قلم، افتتاح نخستین دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان در ۶ شهرستان، آغاز بکار چهار مرکز ترک اعتیاد بانوان، ایجاد کتابخانه، مرکز آموزش رایانه ویژه نابینایان ، اولین سلسله همایش های مجازیست، رویداد سلامت کودک، پایگاه اورژانس بانوان ، ایجاد ۲مرکز شبه خانواده، ایجاد مرکز توانبخشی، میزهای خدمت حقوقی و قضایی در محلات و انعقاد ۱۰تفاهم‌نامه کاری برای تحقق برنامه های تدوین شده نام برد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار