آغاز تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های سبز در جنوب سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از آغاز تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های سبز در سواحل دریای عمان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۶ 03 July 2024

به گزارش خبرنگار تابناک سیستان و بلوچستان، محمدرضا علیمردانی گفت: لاک پشت های سبز دریایی معمولا از اویل تابستان تا اواخر پائیز جهت تغذیه و تخم‌گذاری به آب های ساحلی مراجعه و در سواحل مناسب از قبیل تُنگ، رمین، کچو، لیپار، پسابندر و بریس لانه گزینی می‌کنند.
وی ادامه داد: آنچه سواحل سیستان و بلوچستان را در مقایسه با سواحل سایر استانها متمایز می‌کند عدم وجود جزایر در آب های ساحلی آن است که این ویژگی، تمهیدات خاصی را در زمان تخم‌گذاری لاک پشت های دریایی می‌طلبد، زیرا به دلیل باز بودن سواحل، تردد بیشتر در این گونه سواحل و تهدیدهای دشمنان طبیعی، نیاز به اقدامات حفاظتی و پایش مستمر و خاص یگان حفاظت محیط زیست را دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: از اقدامات مهم این اداره‌کل در راستای حفاظت از لاک پشت های دریایی جلب مشارکت های مردمی و دوستداران محیط زیست جهت حفظ و بقای نسل این گونه های با ارزش دریایی است.

وی تصریح کرد: با توجه به شروع برنامه های توسعه ای در سواحل مَکُران، این اداره کل حداکثر توان خود را جهت حفظ سواحل تخم گذاری لاک پشت‌های دریایی به عنوان یکی از زیستگاه های حساس ساحلی بکار می برد تا ضمن حفظ نسل این گونه با ارزش در معرض خطر انقراض، شاهد توسعه پایدار در منطقه ساحلی مَکُران باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار