اخراج ۳۰۰ نفر شتر از بستر تالاب بین‌المللی هامون

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: چرای دام سنگین یکی از عوامل تخریب برای نابودی پوشش گیاهی بستر تالاب بین المللی هامون است که برای جلوگیری از این تخریب سه گله شامل ۳۰۰ نفر شتر از بستر تالاب هامون خارج شدند.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰ 03 July 2024

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، محمدرضا علیمرادی روز چهارشنبه اظهار کرد: در پی گشت و کنترل مشترک یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل و قرق بانان (بخش خصوصی) موفق شدند سه گله شتر ۳۰۰ نفری را از تالاب "هامون سابوری" خارج کنند.

وی با اشاره به اینکه همواره اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان درخواست مساعدت بیشتر جهت نظارت و کنترل ورود گله‌های شتر به پناهگاه حیات وحش هامون را داشته است، بیان کرد: این سه گله شتر(۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰نفری) در هامون سابوری و در مناطق سوزکم، برینگ و خاریکه به همت محیط بانان و قرق بانان بخش خصوصی از تالاب بین المللی هامون خارج شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: چرای دام های سنگین از جمله شتر باعث حذف پوشش گیاهی بستر تالاب و به دنبال آن توسعه کانون‌های گرد و غبار می‌شود و تا زمانی که یک همکاری همه جانبه توسط ذینفعان و سازمان‌های متولی صورت نگیرد نمی‌توان به احیای پوشش گیاهی در بستر تالاب هامون و جلوگیری از توسعه کانون‌های گرد و غبار امیدوار بود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار