اخذ سند تک‌برگ ۱۲ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از اخذ سند تک برگ برای ۱۲ هزار و ۱۶۵ هکتار از اراضی دولتی به همت دولت سیزدهم در محدوده شهرهای این اداره کل خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳ 03 July 2024

به گزارش تابناک سیستان  وبلوچستان، عطاءاله اکبری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان سیستان و بلوچستان از اخذ سند تک برگ برای 12 هزار و 165 هکتار از اراضی دولتی به همت دولت سیزدهم در محدوده شهرهای اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: اخذ اسناد تک‌برگی در این حجم شفافیت امور ثبتی، پیشگیری از جعل اسناد مالکیت و ارائه خدمات بهینه توام با سرعت، دقت و کیفیت به شهروندان را به دنبال دارد.

وی همچنین از رفع تصرف بیش از 465 هکتار از اراضی اراضی دولتی استان از سال 1400 تاکنون به ارزش سه هزار و 430 میلیارد و سه میلیون و 200 هزار تومان خبر داد و گفت: این اراضی در قالب 152 عملیات با تلاش نیروهای یگان حفاظت در راستای انجام وظایف و تکالیف قانونی و صیانت از اراضی دولتی آزادسازی و به بیت المال بازگردانده شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بهره برداری از حدود 200 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به همراه چهار پل بزرگ، دریافت 32 هزار و 911 تن قیر که منجر به ارتقای شاخص بزرگراههای شمال استان از 12 درصد به 20 درصد شد را به همراه الحاق بیش از 1400 هکتار زمین به محدوده شهرهای شمال استان و افتتاح بیش از 13 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن را از جمله مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل برشمرد.

افزایش شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی به 50 درصد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: شاخص مقام سازی مسکن روستایی این استان در دولت سیزدهم با رشد به میانگین 50 درصد رسید.

مصطفی بیک مداح بهره برداری از 18 هزار و 250 واحد مسکونی، واگذاری زمین رایگان در قالب 8200 قطعه و اجرای طرح هادی و بهسازی معابر بافت روستایی در 543 روستا و اختصاص بیشترین قیر کشور به روستایی استان را از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم برشمرد.

واگذاری 200 قطعه زمین رایگان به متقاضیان جوانی جمعیت در شهر جدید رامشار

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامشار نیز در این نشست گفت: به همت دولت سیزدهم بیش از 200 قطعه زمین رایگان به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در این شهر واگذار شد.

ابوذر نکوئی تکمیل و بهره برداری سالن آمفی تئاتر و سالن کنفرانس جانبی، تکمیل شبکه فاضلاب و تکمیل بهره برداری پکیج تصفیه فاضلاب شهر تکمیل مخزن2000 متر مکعبی آب، راه اندازی کارگاه تولیدی پوشاک با همکاری شرکت هپی لند و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اجرا عملیات آماده سازی اراضی و معابر محلات شهر، آغاز عملیات پروژه احداث سالن ورزشی چند منظوره با اعتبار بیش از 22 میلیارد تومان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در شهر جدید رامشار عنوان کرد.

افتتاح 6 ایستگاه خودکار هواشناسی

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران از تکمیل و افتتاح 6 ایستگاه خودکار هواشناسی در شهرهای بمپور، سرباز، تفتان، خاش، گلشن، سراوان به همت دولت سیزدهم خبر داد.

محسن حیدری افزود: خرید و نصب 2 دستگاه پایش گرد و غبار در شهرهای سراوان و چابها و نیز نصب و راه اندازی 2 دستگاه باران سنج خودکار در شهرستان های سرباز و چابهار از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در حوزه عملکرد اداره کل هواشناسی بوده است.

پرداخت 58 هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت مسکن

مدیر شعب بانک مسکن سیستان و بلوچستان گفت: 58 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات این بانک از سال 1400 تاکنون برای اجرای هر چه سریعتر طرح نهضت ملی مسکن در استان پرداخت شده است.

سیاوش زراعتی با بیان اینکه بانک مسکن پیشرو پرداخت تسهیلات بانکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: این بانک تاکنون قرار داد تامین ساخت 13 هزار و 164 واحد مسکونی را با اعتبار 58 هزار میلیارد ریال با سازندگان منعقد کرده است.

وی مشارکت قطعه چهارم محور زاهدان زابل با اعتبار 1500 میلیارد ریال، مشارکت در طرح آبرسانی در خاش با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال ،تخصیص20 میلیاردریال برای تجهیز ورزشگاه شهید طباطبایی زابل، ساخت مدرسه شهدای مسکن با اعتبار 13 میلیاردریال در شهرستان چابهار را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در استان عنوان کرد.

ساخت 430 کیلومتر راه روستایی

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ساخت 430 کیلومتر راه روستایی، روکش آسفالت 2600 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی، رفع 24 نقطه حادثه خیز، اورهال 68 دستگاه ماشین آلات راهداری، توسعه سالن مسافربری پایانه مرزی میرجاوه به مساحت 2 هزار متر مربع، بازگشایی 700 کیلومتر راه صعب العبور روستایی را از مهمترین اقدامات این اداره کل در دولت سیزدهم برشمرد.

تکمیل و بهسازی فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان با اعتبار 2 هزار میلیارد

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان از تکمیل و بهسازی پنج فرودگاه استان با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال به همت دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در حال حاضر 11 مورد فرصت سرمایه‌گذاری در فرودگاه بین‌المللی زاهدان و یک مورد در فرودگاه خاش برای سرمایه‌گذاران احصاء شده است،

خسروی بنجار اظهار کرد: فرودگاه زاهدان به عنوان هشتمین فرودگاه بین‌المللی کشور و دارا بودن موقعیت ویژه‌ای در شرق کشور در توسعه حمل‌ونقل استان نقش مهمی دارد و این فرودگاه با ارائه خدمات فرودگاهی مناسب در این منطقه محل تردد و رفت وآمد سرمایه‌گذاران، تجار، بازرگانان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان و گردشگران داخلی و خارجی است.

وی بیان کرد: در حال حاضر فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در این استان 6 فرودگاه زاهدان، زابل، سراوان، خاش، ایرانشهر و کنارک فعال هستند و انتظار داریم با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این فرودگاه‌ها، بتوانیم در توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان نقش‌آفرینی کنیم.

راه اندازی قطار زاهدان- خاش و افزایش و نوسازی ناوگان ریلی راه آهن جنوب شرق جهت حمل روزانه 40 واگن به همت دولت سیزدهم

حمید مجلسی معاون بهره برداری و ناوگان راه آهن جنوب شرق نیز در جمع خبرنگاران گفت: بهره برداری از راه آهن زاهدان- خاش و راه اندازی قطار مسافری زاهدان- خاش، افزایش و نوسازی ناوگان ریلی جهت حمل روزانه 40 واگن مخزن دار، سبک سازی ترانشه های ماسه گیر و تعریف پروژه برای کاهش مخاطرات شن های روان در منطقه شورگز و ساخت و بهره برداری از پل زیرگذر ورودی ایستگاه راه آهن زاهدان را از مهمترین دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه این مجموعه برشمرد.

راه‌اندازی 8 آزمایشگاه جدید فنی و مکانیک خاک به همت دولت

مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سیستان و بلوچستان نیز در جمع خبرنگاران گفت: به همت دولت سیزدهم هشت آزمایشگاه جدید فنی و مکانیک خاک در استان راه اندازی شده است.

عبدالغفور تمندانی امضای 15 قرارداد تفاهنامه همکاری، انجام مطالعات 540 کیلومتر مسیر و انجام 950 پروژه از نظر کنترل کیفی را از دیگر اقدامات این مجموعه از سال 1400 تاکنون ذکر کرد.

بهره‌برداری از 135 کیلومتر بزرگراه به همت دولت سیزدهم در بلوچستان 

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان از افتتاح و بهره برداری از 135 کیلومتر بزرگراه به همت دولت سیزدهم در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل در جنوب استان خبر داد.

ابراهیم عبدالهی همچنین از تامین 2 هزار و 500 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در جنوب استان خبر داد و گفت: تاکنون 9 هزار و 295 واحد مسکن روستایی و 823 واحد شهری در جنوب این استان در قالب طرح نهضت ملی مسکن به بهره‌برداری رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار