مدیرکل بهزیستی گیلان

اجرای طرح رتبه‌بندی در ۳۵ مراکز اقامتی بهبود در گیلان

کد خبر: ۱۱۷۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰ 03 July 2024

مدیرکل بهزیستی گیلان از اجرای طرح رتبه‌بندی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر در گیلان تا بیستم تیرماه جاری و در ۳۵ مرکز اقامتی فعال استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان ازرشتآریا طوفانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر در استان گیلان اظهار کرد: این طرح با هدف ارتقای کیفیت و کنترل مراکز ترک اعتیاد تحت نظارت انجام می‌شود.

به گفته وی، ارائه نمای کلی از وضعیت مراکز اقامتی و ایجاد یک پایگاه اطلاعات کامل و جامع از کیفیت خدمات و فعالیت مراکز اقامتی و همچنین اطمینان از رعایت استانداردهای ارائه خدمات در این مراکز به موجب ابلاغ شیوه نامه رتبه‌بندی مراکز اقامتی پس از ارائه آموزش‌های تخصصی به مسئولان مراکز و فرصت لازم جهت خود ارزیابی به آن‌ها، از جمله اهدافی است که در این طرح اجرا می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه این طرح با همکاری کمیته استانی و کارشناسانی از واحد حراست و بازرسی و دفتر اعتیاد معاونت توسعه پیشگیری پس از انجام خود ارزیابی توسط مسئول فنی مرکز به صوررت رسمی از 29 خردادماه گذشته آغاز شده و تا مورخ بیستم تیرماه جاری ادامه دارد، گفت: در طی این مدت از 35 مرکز اقامتی فعال در سطح استان که در 12 شهرستان پراکنده هستند، براساس چک لیست نظارتی، رتبه‌بندی انجام می‌شود.

طوفانی، رعایت کلیه مسائل ایمنی و نظارتی را از ضروریات اجازه فعالیت مراکز تحت نظارت دانست و بیان کرد: در این خصوص برخی شاخص‌های حیاتی از جمله در دسترس بودن کپسول‌های اتش نشانی فعال و استاندارد، حضور مسئول فنی در مرکز مطابق با دستور العمل‌های مربوطه، فعال بودن دوربین‌های مداربسته و فعال بودن سیستم هشدار حریق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار