بهسازی ۱۷۸۳ کیلومتر از جاده‌های خوزستان در دولت سیزدهم

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: مجموع اعتبار هزینه شده در تمام حوزه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در دولت سیزدهم حدود ۷ هزار میلیارد تومان است.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳ 03 July 2024

تابناک خوزستان: محمد جولانژاد با اشاره به دستاوردها و خدمات دولت سیزدهم در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان اظهار کرد: در سه سال گذشته و دوران دولت سیزدهم دستاوردهای بزرگ و قابل ملاحظه‌ای نصیب استان شده است که از جمله مهم‌ترین اقدامات می‌توان به بهسازی و روکش آسفالت یک هزار و ۷۸۳ کیلومتر از محورهای استان، ساخت ۴۱۰ کیلومتر راه روستایی، احداث و تعمیر پل‌ها و ابنیه فنی به میزان ۳۳۳ دستگاه، نصب حفاظ بتنی و فلزی راه به میزان ۸۱ کیلومتر، احداث روشنایی طولی به میزان ۹۵ کیلومتر و خرید و بازآمدسازی ماشین‌آلات راهداری به تعداد ۱۱۰ دستگاه اشاره کرد.

وی در خصوص نقاط حادثه‌خیز در استان افزود: خوزستان دارای ۱۹ نقطه مصوب پرحادثه است که تاکنون ۱۵ نقطه پرحادثه، رفع و به بهره‌برداری رسیده است. در تلاش هستیم تا چهار نقطه پرحادثه دیگر نیز تا پایان تابستان رفع شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در زمینه هوشمندسازی محورهای مواصلاتی و پایش تصویری، گفت: تا پایان سال ۹۷ تنها ۱۲ دوربین ثبت تخلف و نظارت تصویری داشتیم اما در حال حاضر ۱۶۴ دستگاه ثبت تخلف و ۵۶ دستگاه سامانه نظارت در محورهای استان وجود دارد که از مجموع دستگاه‌های موجود ۸۵ دستگاه در سه سال گذشته نصب شده است.

جولانژاد عنوان کرد: همچنین در تلاش هستیم تا مجوز نصب و بهره‌برداری ۱۰۰ دستگاه دیگر برای سال آینده را اخذ کنیم زیرا نقش موثری در کاهش تصادفات جاده‌ای دارند.

وی عنوان کرد: مجتمع‌های خدمات رفاهی از دیگر اقدامات اثرگذار در کاهش تصادفات و تسهیل تردد هستند که در این زمینه تا سال ۱۴۰۱ خوزستان تنها ۵۴ باب مجتمع خدمات رفاهی داشت و از این حیث در کنار تهران، رتبه چهارم کشور را داشتیم اما در سه سال گذشته ۱۷ باب مجتمع خدمات رفاهی در سطح خوزستان به بهره‌برداری رسید.

جولانژاد با اشاره به حوزه پاسگاه‌های پلیس راه در استان گفت: در دولت سیزدهم پنج پاسگاه پلیس راه تعمیر اساسی و احداث شد. همچنین احداث پاسگاه پلیس راه اهواز به سوسنگرد در حال طی کردن مراحل پایانی است و در روزهای آینده افتتاح خواهد شد. عملیات اجرایی پلیس راه هندیجان به دیلم و امیدیه به دیلم نیز در دو هفته گذشته آغاز شده است و درصدد هستیم عملیات اجرایی دو پاسگاه سربندر و دزفول به شوشتر را نیز آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: وارد کردن ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری اعم از گریدر، لودر، بیل مکانیکی و بلدوزر به ارزش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دستاورد بزرگی است که طی روزهای آینده رقم خواهد خورد و امیدواریم با اضافه شدن این میزان ماشین آلات به ناوگان استان، شاهد تحول شگرفی در عملیات راهداری محورهای خوزستان باشیم.

جولانژاد اظهار کرد: فعالیت اربعین در حوزه راه و پایانه‌های مرزی آغاز شده است و در تلاش هستیم تا حدود ۱۶ هزار متر مربع سایبان و مه پاش به میزان سایبان‌های موجود در پایانه‌ها اضافه کنیم که تمام معابر پایانه‌های مرزی به سیستم مسقف و سامانه‌های مه‌پاش مجهز شوند تا زائران از بدو ورود به پایانه تا خروج در فضای مناسب و مطبوعی تردد داشته باشند.

جولانژاد گفت: در حوزه حمل و نقل مسافر که دغدغه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور است اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در قالب کمیته حمل و نقل سوخت استان در تلاش هستیم از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی در اختیار شرکت‌های بخش خصوصی برای عزیمت زائران خصوصا در پیک بازگشت استفاده کنیم. همچنین مشکلاتی در حوزه سوخت وجود داشت که شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی همچون سال گذشته پیگیر هستند تا در تامین سوخت مشکلی وجود نداشته باشد.

وی اظهار کرد: سال گذشته در حوزه حمل و نقل ۴۶ میلیون تن کالا از مبادی استان به اقصی نقاط کشور جابجا شد که از این میزان ۲۱ میلیون تن از مبدا پایانه بندر امام به عنوان بزرگترین بندر و پایانه فله بر کشور بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار