انعقاد و امضا تفاهم نامه تکمیل زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن در استان ایلام

تفاهم نامه تکمیل زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن در استان ایلام با حضور نمایندگان وزارت نیرو بین معاونت عمرانی استانداری، شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب استان منعقد و امضا شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱ 03 July 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛  سعید هژبری روز چهارشنبه در حاشیه امضای این تفاهم نامه، با بیان این که نهضت ملی مسکن یکی از یادگارهای دولت سیزدهم است، اظهار کرد: مسکن به عنوان یکی از نیازهای مهم جامعه، از اولویت‌های دولت سیزدهم بوده است.

وی با اشاره به نیاز جامعه سرانه ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکن در سال، گفت: متاسفانه در دولت گذشته و به گفته مسولان آن، توجه زیادی به ساخت مسکن نشد و این نیاز شدید به مسکن به دولت سیزدهم منتقل شد که طبق برآورد این دولت، ساخت چهار میلیون مسکن در طی چهار سال می تواند به این نیاز پاسخ دهد.

هژبری ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه خانوار را هزینه مسکن دانست و گفت: علاوه بر ساخت مسکن برای خانه دار شدن مردم، مسکن یک پیشران اقتصادی است و بیش از ۴۵ رشته شغلی مستقیم و غیرمستقیم در آن فعال شده و ساخت مسکن عامل تحرک و توسعه جامعه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام یادآور شد: مسکن پروژه ای است که دارای پیش نیازهایی است و مهم ترین آن تأمین زمین است و یکی از چالش‌های استان ایلام در پروژه نهضت ملی مسکن، کمبود زمین خصوصاً در شهر ایلام به واسطه وضعیت جغرافیایی و توپوگرافی استان بود.

وی ادامه داد: دولت با تمام ظرفیت خود با مطالعه و نظارت مضاعف، زمین‌های دولتی در اختیار دستگاههای اجرایی را در اختیار مردم به صورت رایگان قرار داد که خدمات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، دستگاه‌های خدمت رسان آب و فاضلاب و شرکت توزیع برق در ساخت و پیشبرد پروژه نهضت ملی مسکن استان قابل تقدیر است.

به موجب این تفاهم نامه مقرر شد عملیات زیربنایی برق رسانی پروژه های نهضت ملی مسکن توسط شرکت نیروی برق استان انجام و شرکت آب و فاضلاب نیز کلیه پروژه ها را به مناقصه گذاشته و هر چه سریع تر تکمیل کنند.

همچنین مقرر شد هر یک از طرفین این تفاهم نامه نسبت به تعیین یک سوم از هزینه عملیات اجرایی پروژه‌ها در سال ۱۴۰۳ طبق مبالغ برآوردی و قراردادی پیوست این تفاهم نامه اقدام کنند./م

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار