اختصاص ۵۲۰۰ ردیف استخدامی به آموزش و پرورش به کرمان در دولت سیزدهم

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه فرهنگیان و دانش آموزان برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقش آفرینی کنند، گفت: اختصاص ۵۲۰۰ ردیف استخدامی به آموزش و پرورش استان، رشد ۶۹ درصدی میانگین فضای ورزشی درون مدرسه‌ای، اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و ساخت و تکمیل ۵۰۰ مدرسه در استان را از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در آموزش و پرورش استان برشمرد.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۶ 02 July 2024

به گزارش تابناک کرمان، رضا رضایی امروز ۱۲ تیرماه در مراسم تجلیل از ۱۶۸ نفر از دانش آموز برگزیده مسابقات استانی قرآن و معارف استان کرمان با تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در جامعه اظهار کرد: ایران اسلامی در همه شاخص‌ها رشد قابل توجهی داشته و باید این دستاورد‌ها به جامعه تبیین شود.

وی تاکید کرد: باید به انقلاب اسلامی ایران افتخار کرد، زیرا نظام جمهوری اسلامی تنها حکومتی در تاریخ ۲۵۰۰ ساله ایران است که حتی یک وجب از خاک این کشور را به بیگانگان نداده است.

رضایی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: حضور حداکثری مردم به خصوص معلمان و دانش‌آموزان نشان از همیاری و مشارکت قوی در لبیک به ندای مقام معظم رهبری دارد.

وی با اشاره به تکمیل عملیات ساخت بیش از ۵۰۰ مدرسه در استان کرمان در دولت سیزدهم افزود: در دولت آیت الله سید ابراهیم رئیسی شهید جمهور روزانه سه کلاس درس ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

رضایی از اختصاص بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر‌های استانی به استان کرمان خبر داد و افزود: در این دولت ابر پروژه ۴۲ کلاسه شهید سلیمانی به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به از سرگیری روند تکمیل هفت استخر شنای دانش آموزی بعد از چند سال وقفه در شهرستان‌های ریگان، نرماشیر، عنبرآباد، قلعه‌گنج، زرند، کوهبنان و انار خبر داد و گفت: میانگین سرانه فضای ورزشی درون مدرسه‌ای استان کرمان در دولت شهید رئیسی ۶۹ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اقداماتی بی نظیر در حوزه‌های مختلف در دولت سیزدهم بیان کرد: حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی خستگی را خسته کرد و نشان داد خواستن توانستن است.

وی از اختصاص ۵۲۰۰ ردیف استخدامی به آموزش و پرورش استان کرمان در دولت شهید خدمت حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی خبر داد و گفت: این آمار بیش از ۱۰ درصد معلمان شاغل آموزش و پرورش استان کرمان است.

رضایی با بیان اینکه علی‌رغم موانع اقتصادی، رتبه‌بندی معلمان پس از یک دهه اجرایی شد؛ گفت: طرح رتبه‌بندی در استان کرمان شامل بیش از ۳۹ هزار فرهنگی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به کسب ۶ رتبه تک رقمی توسط دانش آموزان کرمانی در کنکور ۱۴۰۲ گفت: با تصویب قانون تاثیر ۵۰ درصدی نمرات امتحانات نهایی در قبولی کنکور مرجعیت به کتاب‌های درسی برگشت و کسب رتبه‌های برتر کنکور در مناطق محروم تقسیم شد.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار