افزایش 330 درصدی سرمایه‌گذاری خصوصی در بنادر بوشهر

استاندار بوشهراز افزایش ۳۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر استان بوشهر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹ 02 July 2024

به گزارش تابناک بوشهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به توسعه صنایع تبدیلی در استان بوشهر گفت: در سه سال اخیر، ۲۳ واحد بسته‌بندی خرما با سرمایه ۱۶۵ میلیارد تومان و با ظرفیت ۴۰ هزار تن در استان بوشهر راه‌اندازی شده که حدود ۵۰۰ شغل جدید ایجاد شده است.

وی از راه‌اندازی ۳ واحد فرآوری و عمل‌آوری آبزیان در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این واحد‌ها با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۳ میلیارد تومان و ظرفیت تولید ۱۴ هزار تن، زمینه ایجاد بیش از ۱۰۰ شغل جدید را فراهم کرده‌اند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: اجرای ۳۶۰۰ هکتار زیرساخت شهرک شیلاتی رودشور شمالی و همچنین واگذاری ۱۰۲۶ هکتار اراضی ملی برای طرح‌های آبزی‌پروری نیز در این دولت محقق شده است.

محمدی‌زاده از صدور ۱۰۵ پروانه بهره‌برداری در بخش گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد و گفت: افزایش حجم سرمایه‌گذاری موافقت اصولی در بخش گردشگری از ۹۵۰ میلیارد تومان به ۱۸۰۰ میلیارد تومان از اقدامات در دولت سیزدهم است.

وی از راه‌اندازی درگاه ملی مجوز‌ها در استان بوشهر خبر داد و افزود: بیش از ۳۰ هزار مجوز کسب و کار از طریق این درگاه به صورت الکترونیکی در استان بوشهر صادر شده است.

استاندار بوشهر از افزایش ۳۳۰ درصدی میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر استان بوشهر خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر استان از ۵۵۶ میلیارد ریال در دولت دوازدهم به ۲۴۰۰ میلیارد ریال در دولت سیزدهم افزایش یافت.

وی اضافه کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی موجبات رونق تولید و افزایش اشتغال پایدار برای جوانان بومی استان شده است.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار