ایجاد نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در بوم‌گردی‌های خراسان رضوی

رئیس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم خراسان رضوی از ایجاد نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۶ 02 July 2024

به گزارش تابناک رضوی محمدحسن حسین پور با بیان این مطلب اظهار کرد: در ادامه برگزاری چهارمین تور تعالی بوم‌گردی‌های استان و درخواست اعضای جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی های خراسان رضوی در خصوص نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در این واحدهای اقامتی، جلسه‌ای با حضور معاونت گردشگری، معاونت صنایع دستی و رئیس گروه نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اداره کل و رئیس جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی خراسان رضوی برگزار شد.
رئیس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم خراسان رضوی ادامه داد: در این جلسه، تسهیل صدور مجوز فروشگاه صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی مطرح و طرح «هر بوم گردی یک نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی» در دستور کار قرار گرفت.
حسین پور افزود: از این پس اعضای جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم گردی خراسان رضوی می‌توانند از طریق درگاه ملی مجوزها درخواست فروشگاه صنایع‌دستی را ثبت کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن پروانه فعالیت فروشگاه صنایع دستی را پس از انجام مراحل اداری دریافت کنند.
او یاد آور شد: با دریافت مجوز فروشگاه صنایع دستی، در راستای حمایت از مشاغل روستایی متقاضیان نیز می‌توانند از تسهیلات بانکی مرتبط با آن نیز برخوردار شوند و بر اساس ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم، تولیدکنندگان و فروشندگان صنایع دستی که دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشند، از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار