کاهش ترافیک بلوار شهید خداکرم قم تا شهریور ۱۴۰۳

مدیر منطقه ۳ شهرداری قم با اشاره به احداث بلوار ۲.۵ کیلومتری برای کاهش مشکلات ترافیکی بلوار شهید خداکرم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امید می‌رود این پروژه تا شهریور سال جاری به بهره‌برداری برسد.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۸ 02 July 2024

به گزارش تابناک قم، مهرداد روحانی وزیری در گفت و گویی با اشاره به وضعیت بلوار شهید خداکرم اظهار کرد: یکی از مسائل در بلوار شهید خداکرم مشکل عبور و مرور مردم است که با توجه به وجود شهرک صنعتی‌های متعدد همچون شکوهیه، صنوف و خودرو، میدان تره‌بار، سازمان آرامستان‌ها و بهشت معصومه (س) از نقاط پرتردد محسوب می‌شود و عبور و مرور گسترده ماشین‌های سنگین و حجم ترافیک سنگینی بر مشکلات این مسیر افزوده است.

وی افزود: این کمربندی به‌عنوان جاده قدیم قم_تهران خارج از محدوده شهری بوده است، اما با توجه به توسعه شهری در حال حاضر در محدوده شهری قرار گرفته است که برای ایجاد استانداردهای ضروری در این منطقه، هشت پروژه مهم برای این محدوده تعریف شد که از آن جمله می‌توان به ساخت یک بلوار به طول ۲.۵ کیلومتر و عرض ۵۵ متر داخل شهر که با سرعت ساخت در کمتر از یک سال به ثمر رسید، اشاره کرد.

مدیر منطقه ۳ شهرداری قم تأکید کرد: این کمربندی از انتهای بلوار شهید رجایی، بعد از میدان تره‌بار آغاز می‌شود و موازی حریم راه‌آهن به بلوار خداکرم می‌رسد که بر اساس آن، در مسیر برگشت تا ۸۰ درصد ترافیک رفع خواهد شد.

روحانی وزیری اضافه کرد: با کمک همکاران در شهرداری و شورای اسلامی شهر قم، از طراحی تا عرض معبر و بحث‌های تملکی، مشخص کردن پیمانکار و تأسیسات این پروژه در کمتر از یک سال انجام گرفته است.

وی گفت: جدول‌گذاری ۲.۵ کیلومتر و بستر کار آماده شده و تا یک ماه دیگر قرارداد جدید برای زیرسازی و آسفالت در دست اقدام است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امید می‌رود تا شهریور سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار